Termální lázně v Maďarsku

Zalakaros

Zalakoros jsou velmi oblíbené termální lázně v Maďarsku, které každoročně vyhledává mnoho turistů. Tyto malé lázně se nacházejí 30 km od Balatonu. Najdete tu léčivou vodu jódového a brómového charakteru a je tu také velký obsah fluoru. Nejvyšší ze všech maďarských termálních lázní. Léčí se tu především nemoci pohybového ústrojí, chronické gynekologické potíže a jsou zde i pacienti po operaci. Zalakaros je velmi moderním lázeňským střediskem. Je tu dostatek místa pro relaxaci, ale mladší lidé a především děti se tu mohou vyřádit na brouzdalištích, skluzavkách, tobogánech a mnohých dalších atrakcích. Pokud vás omrzí samotné lázně, můžete se vydat do okolí. Je tu mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Prohlédněte si Malý Balaton. Dále za návštěvu stojí ostrov Pap-sziget. Zajímavá je také obec Kápolnapuszta, ve které se nachází jediná rezervace buldoků ve střední Evropě. V nedalekém Zalaváru zase najdete trosky staroslovanského hradiště.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tiszaújváros

K oblíbeným termálním lázním patří také průmyslové město Tiszaújváros, které najdete v severním Maďarsku. Toto město bylo založeno teprve v 50. letech 20. století. Leží na řece Tisza a Sájo, tj. v údolí nížiny Alföldu. V blízkosti najdete vinné oblasti Eger a Tokaj. V lázních se můžete těšit na několik bazénu s rozdílnou teplotou termální vody, ale využít můžete i zdejší masáže, saunu či solárium.Tyto lázně léčí především artritidu, gynekologické a urologické potíže. Samozřejmostí jsou tu také hydroterapie, mechanoterapie a naučíte se tu správné cviky pod vodou. Využít můžete bahenních zábalů, balneoterapie, lékařské prohlídky a mnohých dalších služeb, které jsou standardem pro kvalitní lázeňské středisko. Budete-li tu, podnikejte výlety do okolí. Místo je také vhodné pro pořádání konferencí či sportovních táborů. Sportovci si tu přijdou na své. Od roku 1995 je totiž Tiszaújváros „Národním městem sportu“.

Miskolc-Tapolca

Lázně Miskolc-Tapolca se rozkládají cca 10 km od centra města Miskolc, což je třetí největší město Maďarska. Město se nachází zhruba 200 km od Budapeště. Najdete tu termální lázně, jezero a jeskyni. Vše je na jednom místě, což lázním dodává kouzlo. Toto jezero, Vérhegy, má teplotu vodu kolem 19oC. Zdejší voda obsahuje plyny, který pomáhá lidem, kteří mají problémy s dýchacími cestami. Navíc je ve vodě jód, brom a vápník. Uvedené minerály velmi příznivě působí na náš nervový systém a celkově na neurotické potíže. Lázeňský areál je příjemný. Najdete tu veškerý komfort a pokud máte rádi procházky přírodou, můžete využít okolních lesů. V blízkosti jsou také pěkná plážová koupaliště. Chcete vidět okolí lázní Niskolc-Tapolca? Udělejte si výlet. Vydat se můžete např. na hrad Szerencs či k horskému jezeru Rakaca. V blízkosti je rovněž zámek dela Motte, město Tokaj a budete-li tu, tak jistě objevíte i další zajímavé cíle.

Sikonda

Cítíte se vyčerpaní a jste často ve stresu? Pak určitě zamiřte do termálních lázní Sikonda, které blahodárně působí především na nervovou soustavu. Toto místo navštěvují často vytížení manažeři či workoholici, kteří chtějí najít něco, co je skutečně odreaguje a pomůže jim od věčného napětí, které pociťují. Jde o velmi dobře vybavené lázeňské středisko, které láká mnohé turisty z dalekého okolí. Nachází se v Zadunají a konkrétně ho najdete v malebné přírodě okolo Mecsek Mountain. Z termálních lázní si můžete také udělat výlet do města Komló, které je odtud vzdálené zhruba 25 km. Okolí vám celkově nabízí řadu možností jak trávit svou odpočinkovou dovolenou.

Sellye

Sellye není nikterak velké lázeňské středisko, ale to mu rozhodně na kráse neubírá. Nachází se v blízkosti Pécse. To je v jihozápadní části země. Město spadá pod region Baranya. V Sellye žije kolem 3 500 obyvatel a městská práva získalo až roku 1997. Proto tu také není příliš památek. Významnější je pouze zdejší sídlo na náměstí Köztársaság, které pochází z 18. století. Místo je vhodné pro dovolenou s dětmi. Najdete tu venkovní bazény, jezero, dětské bazény… Zalíbí se tu zkrátka všem, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou plnou relaxace a přiměřeného komfortu. Zdejší termální prameny mají příznivé účinky při léčbě gynekologických problémů a podporují také růst vlasů. A co si prohlédnout v okolí lázeňského střediska? Může se podívat na hrad Siklés, na Křesťanskou nekropoli Pécz atd.

Mezökövesd

Mezökövesd je dalším termálním městem. Toto maďarské středisko najdete na úpatí pohoří Bükk a má 18 000 obyvatel. Zdejší termální prameny jsou vhodné pro lidi, kteří mají pohybové potíže. Dále pak voda příznivě působí proti kornatění cév. Pomáhá na bolesti svalů, žlučníkové potíže a při lupénce. Voda tu dosahuje teploty 71oC a obsahuje především chlorid, vápník a hořčík. Ve vodě je také obsažen sulfid, dokonce největší množství, jaké můžete najít v maďarských termálních lázních. Omrzí-li vás termální lázně a budete-li se chtít podívat po okolí, nenechte si ujít zdejší katolický kostel v barokním stylu. K němu je ještě připojená gotická svatyně z 15. století. Ze zdejších památek si ještě jmenujme Zemědělské muzeum či Matyó Museum. Pokud máte rádi večerní zábavu, bude se vám líbit zdejší festival folklóru a vína, který tu probíhá každoročně od dubna do konce srpna. Využijte této příležitosti a ochutnejte dobré maďarské víno.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Hévíz

Hevíz patří k těm nejznámějším, největším a nejoblíbenějším termálním lázním v Maďarsku. Najdete ho v jihozápadním cípu Balatonu, zhruba 6 km od Keszthely. Je tu největší jezero s horkou vodou v Evropě, které se rozkládá na ploše 47 500 m2. Voda je bohatá na síru, alkálie, soli vápník atd. Teplota vody je mezi 32 – 36oC. Bude pro vás zajímavým zážitkem koupat se v jezeře třeba i za nepříznivého počasí. Léčivé účinky má i zdejší bahno, které je z 50% tvořeno organickými materiály, především estrogenem a jódem. A pro koho jsou tyto lázně vhodné? Léčí se tu především revmatické potíže, nemoci pohybového aparátu, gynekologické potíže, problémy s klouby atd. Určitě si také zamilujete zdejší procházky promenádou, podél které je mnoho cukráren. Celkově vám lázeňské středisko zaručuje velký komfort a luxus. Na zdejší odpočinkové dovolené vám nebude nic chybět. Budete-li si chtít udělat výlet, vypravte se na „vinný svatý kopeček“ Weinberg, kde najdete kromě vinných sklípků i poutní kostel.

Hárkány

Dalším velmi proslulým maďarským lázeňským střediskem je Harkány, které najdete na jihu Maďarska, kousek od chorvatských hranic. Jde o menší vesničku mající krásný park. Zdejší termální prameny byly objeveny už roku 1823. Nikde jinde než tady nenajdete pramen, který obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu. Teplota termální vody se pohybuje kolem 35oC. Sladká voda je o pár stupňů chladnější. A jaké neduhy se tady léčí? Celkově si tady zlepšíte nepříznivý zdravotní stav, ale i srdeční slabost, vysoký tlak, zánětlivé fáze pohybového ústrojí. Blahodárné účinky má voda na těhotné ženy. Kromě termálních pramenů si zde užijete perličkové koupele, sauny, odpočívárny, je tu i plocha pro nudisty, tobogán, brouzdaliště pro děti a další atrakce, které vám jistě zpestří váš pobyt zde. Budete-li si chtít udělat výlet do okolí, navštivte blízké městečko Siklos, Villány či Pécs.

Hajdúszoboszló

Maďarské lázeňské město Hajdúszoboszló najdete nedaleko druhého největší města této země, kterým je Debrecen. Město má cca 35 000 obyvatel. Lázně jsou velmi oblíbené. Každý rok sem dohromady zavítá kolem milionů rekreantů. Zdejší termální prameny obsahují velké množství sody, soli, jódu, bromu, železa, manganu atd. Tyto lázně lze doporučit všem, kteří mají problémy s dýchacím ústrojím, kožními chorobami, zažívacím ústrojím a s gynekologickými obtížemi. Nejste stavěni na to, abyste se jen celý den vyhřívali v bazénech? Nevadí. V areálu a kolem něj je spoustu možností, jak trávit aktivní dovolenou. Můžete se projet na člunu, zarybařit si, zahrát si stolní i klasický tenis atd. Oblast Hajdúszoboszló je také vhodná pro pěší turistiku. Chcete-li víc ruchu či nějaký kulturní zážitek, zajeďte si do Debrecenu. Zde je mnoho historických i kulturních památek a jistě si tu najdete takový program, který vás plně uspokojí.

Gyula

Gyula, maďarské město s termálními lázněmi, najdete nedaleko rumunských hranic, a to v jihovýchodní části Velké nížiny. Gyula patří mezi nejmladší lázně Maďarka. Najdete tu několik krytých i venkovních bazénů. Můžete tu využít různých služeb, kterými jsou masáže, magnetoterapie, galvanizační lázně a také jsou tu široké nabídky pro sportovní vyžití. Termální lázně najdete na ploše bývalého zámeckého parku. Jeho rozloha činí 34 ha. Termální voda obsahuje hydrogenuhličitany s velkým množstvím solí, které pomáhají při léčení pohybových potížích či při chronických gynekologických nemocí. Dále sem jezdí lidé s poruchou zažívání a vhodné to tu je pro zotavení se po úrazu. A kam se podívat v okolí? Je tu např. zámek z 15. století, což je jediná neporušená cihlová pevnost ve střední Evropě. Dále můžete navštívit Zámecké muzeum a řecký pravoslavný kostel.

Eger

Lázeňské město Eger najdete mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku. Budapešť je odtud vzdálený 120 km. Žije zde více než 57 000 obyvatel a je sídlem arcibiskupství. Jde rovněž o známou vinařskou oblast, takže nezapomeňte ochutnat zdejší vynikající vína. Známým je např. „Býčí krev“. Toto středisko je velmi oblíbené a směřuje sem mnoho turistů. První záznamy o zdejších léčivých pramenech pochází už z roku 1488. Termální prameny jsou bohaté na hořčík a vápník a jde o radioaktivní vodu. Pozitivní účinky má na problémy s pohybovým ústrojím, revmatismus či na chronické pocení. Lidé sem jezdí také na pooperační terapii. Lázně jsou vhodné ke koupeli po celý rok. Rádi poznáváte kulturní a historické památky? Tak si v okolí nenechte ujít středověký hrad, baziliku, barokní budovy a kostely a dokonce tu najdete také turecké památky. V Egeru mají také nekrásnější barokní centrum v celém Maďarsku.

Bükfürdö

Maďarské lázně Bükfürdö patří mezi největší a nejhezčí lázeňská města tohoto státu. Najdete je v severozápadní části země u úpatí Alp. Je to nedaleko hranic s Rakouskem u města Szombathely. Čeká tu na vás 11 krytých bazénů, 11 nekrytých a 4 se stínící střechou. Kromě bazénů tu najdete veškerý komfort, které kvalitní lázeňská střediska nabízí. Užijete si tu whirpool, saunu, parní lázně, ale spoustu aktivit zde můžete provozovat i mimo lázeňství. Jsou tu podmínky pro mnoho sportů, např. cyklistiku, turistiku, minigolf, stolní tenis, bowling, petanque, volejbal. Sportem, který tu jednoznačně vede, je golf. Najdete tu nádherné golfové hřiště, na kterém se každoročně hrají prestižní turnaje. Zdejší termální voda obsahuje mnoho železa, fluoridu a vápníku a dosahuje teploty kolem 60oC. Léčí se tu především poruchy pohybového ústrojí, onemocnění páteře, choroby dýchacích cest, poúrazové stavy atd.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.