Řecko

Další články k přečtení:

Toužíte po horké dovolené na krásné pláži u průzračného moře, či vás spíše láká historie, památky a procházky? Ať už jste zaměřeni jakkoliv, máme pro vás jeden tip: Řecko

Řecko: Základní informace

Hlavní město: Athény
Rozloha: 131 940 km2
Počet obyvatel: 11 milionů obyvatel
Státní zřízení: republika
Jazyk: řečtina
Měna: euro (EUR)

Aktualní počasí v Řecku

Počasí přes léto je velmi teplé, v hlavní sezóně dokonce dosahuje kolem 40 stupňů. Nejtepleji je v jižní části Řecka (Kréta, Kyklády).
Standardní teplota je kolem 30°C. Koncem jara a začátkem podzimu zde bývá také příjemně, kolem 25°C, i když to už tu většinou na koupání není.
Zbylé měsíce jsou poměrně hodně deštivé a je tu chladno. Nejvíce srážek spadne v severozápadní části Řecka. Takže pokud si dovolenou představujete ve znamení sluníčka, vody a pláží, není Řecko vhodným místem pro celoroční dovolenou.
V sezóně by se vám nemělo stát, že vám tu bude pršet a pokud ano, bude to max. 1 – 2 dny.

[wp_google_weather country=“greece“ temperature=“c“ language=“cs“ forecast=“1″ ]

Kam do Řecka

Pojďme si přiblížit některá oblíbená řecká letoviska

Řecko: Korfu

Korfu (neboli Kerkýra) je největším řeckým ostrovem, který se nachází v Jónské moři. Jde o krásný ostrov. Směřuje sem mnoho turistů. Jsou zde nádherné pláže, na kterých můžete relaxovat a naplno si užívat sluníčka a moře. Máte raději procházky? Západní krajina je hornatá a nic vám nebrání ji prozkoumat. Chcete tip na výlet? Vydejte se na túru na zdejší největší horu Pantokrátor. Chcete-li si raději prohlédnou antické památky, navštivte zdejší Archeologické muzeum. Za prohlídku stojí také hlavní město ostrova Kerkyry.

Řecko: Kefalonie

Kefalonie představuje největší ostrov Jónského souostroví. Nachází se mezi Lefkádou a Zakynthosem. Ostrov si zamilujete především, pokud vás láká příroda. Je zde poměrně hodně hornatý povrch (nejvyšší horou je Mega Soros s výškou 1628 m), krápníkové jeskyně, zelená údolí, divoká flóra a samozřejmě nádherné moře. Naleznete zde i zajímavé přírodní úkazy, např. skálu Kunopetra, která se pohybuje v moři, či Katavotres atd. Jsou zde četné kláštery a pozůstatky benátských hradů. Za kulturou a historií se vydejte do hlavního města, kterým je Argostoli. Zajímavý je např. most Drapanu z roku 1813. Na něm najdete pomník Radikalu – zdejší symbol svobody. Kromě hlavní města za návštěvu ještě stojí také přístav Fiskardo. Jde o typickou řeckou vesničku, která na vás dýchne zdejším kouzlem.

Řecko: Lefkada

Lefkáda představuje ostrov v Jónském moři, který je častým cílem turistů. Najdete tu krásné pláže, nádhernou přírodu a komfort služeb, které se zde s turistickým ruchem rozvíjí. Vnitrozemí tohoto ostrova je poměrně hodně hornaté. Zajímá-li vás příroda, oceníte zdejší bohatou flóru a faunu. Z významnějších památek stojí za návštěvu hrad Sana Maura. Nenechte si také ujít město Lefkáda.

Řecko: Rhodos

Ostrov Rhodos najdete v Egejském moři a je největší z Dodekanéských ostrovů.
A co si prohlédnout? Zamiřte do Údolí motýlů , kulturní studnicí je hlavní město Rhodos.
Máte-li rádi zeleň, vyrazte k Sedmi pramenům. Směřuje sem mnoho turistů a je to skutečně zajímavá oblast. Chcete-li si spíše prohlédnout nějaký klášter, vhodným tipem je Moni Tsambika. Ve výčtu památek bychom mohli pokračovat, k vidění je toho skutečně hodně.
A samozřejmě i krásné pláže jsou velkým lákadlem turistů ze všech koutů světa.

Řecko: Kos

Řecký ostrov Kos se nachází v blízkosti Malé Asie. Láká vás historie? Najdete tu mnoho architektonických památek. Za tímto účelem se vydejte např. k chrámu Asklepieion. Mnohé památky také najdete ve městě Kos a podnětná bude i prohlídka tradičních řeckých vesnic Antimachia, Kefaos, Mandraki…
Popsaná letoviska nejsou jedinými tipy pro vaší dovolenou u moře. Další možnosti jsou např. ostrov Thassos, poloostrov Peloponés, Santoriny, Tigaki, Zakynthos, Nastichari, Acharavi, ostrov Egina, Nea Vrasna…

Turistické cíle v Řecku

Řecko: Památky

Záleží samozřejmě, v jakém letovisku se budete nacházet a jak daleko budete od památek, ale pokud to bude jen trošku možné, navštivte tato významná místa:

Řecko: Akropolis

Akropolis najdete v Athénách. Byla vybudována v období antiky – v této době byla nejvýznamnějším náboženských a kulturním centrem celého Řecka. Od roku 1987 patří mezi památky světového dědictví UNESCO. Zbytky této monumentální svatby na vás dýchnou svou dávnou slávou. Dominantou stavby je Panthenon nacházející se na vrcholu. Dále je zajímavý chrám bohyně Niké, chrám Erechtheilon, Muzeum, Studijní centrum Akropole atd.

Řecko: Delfy

I toto město má svůj význam z dob antiky, ve kterém byla velmi významnou věštírnou, a je rovněž v seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete je na úpatí hory Parnas. Delfy byly také známé především slavnostními hrami „Pýthie“, které měly hudební, sportovní i divadelní program.

Řecko: Olympie

Olympie představuje další archeologický park, který je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Prozkoumání místa, na kterém začala tradice Olympijských her, bude pro vás jistě zajímavým zážitkem. Zdejší památky jsou poměrně zachovalé. K těm významnějším patří Diův chrám, Feidiova dílna, pozůstatky Leondaionu a samozřejmě stadion.

Řecko: Soluň

I zde se to jen hemží zajímavými historickými památkami. Z byzantské kultury je významný hrad v Redině. Navštívit zde lze i četné církevní stavby a v předměstí Soluně si můžete odpočinou na pláži. Najdete zde i termální lázně.
Z dalších míst jsou významné např. středověká města Rhodos a Mystras, klášter Meterora, chrám Héraion a pevnost Pythagoreion na ostrově Samu, historické centrum města Korfu, archeologické lokality Mykény, Tiryns…
Řecko je nazýváno kolébkou civilizace a stejně jako před tisíci lety má co nabídnout a je jedno, zda toužíte poznávat odlesk minulosti či si užít pasivní dovolenou na pláži.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.