Rakouská lyžařská střediska

Středisko Flachau

Městečko Flachau představuje oblíbené středisko v Rakouských Alpách, konkrétně ho najdete ve středu lyžařské oblasti Salzburger SportWelt. Kromě údolí Flachau tu jsou ještě další tři údolí – Radstadt, Wagrain a Sankt Johann. Jde o sportovní oblast, ve které se dokonce na sjezdové lyžování připravuje i rakouská reprezentace. Flachau je také proslavené tím, že odtud pochází hvězda sjezdového lyžování Hermann Maier. Flachau bylo vyznamenáno jako jedno z nejmodernějších konceptů zimní turistiky. Flachau najdete ve vzdálenosti 458 km od Prahy.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Lyžování

Ve Flachau budete lyžovat v nadmořské výšce 827 – 2 000 m.n.m. Čeká tu na vás 6 kabinek, 16 lanovek a 19 vleků. V samotném středisku Flachau si můžete vybrat z 11 km černých sjezdovek, 74 km červených a 26 km modrých sjezdovek. Ovšem díky snadné dostupnosti dalších středisek se nemusíte omezovat jen na tyto. Všechna zdejší lyžařská střediska jsou propojena bezplatným skibusem. Tím se vám naskytuje tolik lyžařských možností, že se tu zajisté nudit nebudete.
Dáváte raději předost běžkám? Zamilujete si to tu. Je tu pro vás v okolí 226 km, které čekají na zdolání. Tratě jsou většinou propojené. Pozor: Jsou to většinou náročnější tratě, takže to chce mít s tímto sportem už nějaké zkušenosti. Při svých cestách na běžkách se nezapomeňte pořádně rozhlížet kolem sebe. Naskytnou se vám tu nádherná panoramata.

Další aktivity

Budete-li tu na vícedenní dovolené, jistě zbude i čas na jiné aktivity. Podívejte se do okolí. Je tu nádherná příroda. Zahrajete si tu tenis, vychutnejte si některou z teras, na které se příjemně opálíte, zajděte si na diskotéku či nějak do klubu. Noční život tu je rušný.

Ischgl

Středisko Ischgl v Paznaunském údolí najdete na hranici Rakouska se Švýcarskem. Proto se tu také setkáte s lyžařským hraničním přechodem. Ten je v průsmyku Ijoch (2 760 m). Budete-li tu lyžovat, nezapomínejte na to, že Švýcarsko není členem Evropské unie, a proto zde můžete být kontrolováni.Nadmořská výška areálu je 1 400 – 2 864 m.n.m. Ischgl je vzdáleny od Prahy 580 km.

Lyžování

Délka zdejších sjezdovek dohromady činí více než 200 km. Z toho je 38 km modrých, 127 km červených a 45 km černých sjezdovek. Oceníte také rychlé odbavení. To vám zaručuje 39 moderních přepravních zařízeních, které mají kapacitu 78 900 osob za hodinu. Oblíbená je především sjezdovka Pardatchgrad, která má převýšení 1 200 m na 1 600 m. Pozor: Tato sjezdovka vyžaduje nějaké zkušenosti s lyžováním. Není vhodná pro začátečníky. Oblíbená je také sjezdovka Eleven. Má 11 km a vede z hraniční hory Chreitspitz až do Ischgl v údolí. Samotné lyžování je pro vás příliš fádní? Jsou zde sjezdovky pro příznivce boulí. Také se tu můžete projet v čerstvém a ještě neupraveném sněhu.
Toto středisko si oblíbí také snowboardisté. Jsou zde pro ně četné parky. Samozřejmostí jsou také trasy pro běžkaře, sáňkařská dráha a speciální trasy pro freeriding. Pořídíte-li si tu VIP Skipas Ischgl platí pro 40 přepravních zařízení v areálech Ischgl, ale i Samnaun. Podmínkou je ubytování v Ischglu, Mathonu či Samnaunu. Skibus tu zajišťuje dopravu mezi těmito městečky: Galtür, Mathon, Ischgl, Kappl a See.

Další aktivity

Své kouzlo má také Top of the Moutains Concerts. Tyto koncerty jsou pořádané ve výšce 2 300 m, a to několikrát do roka. Také je tu každoroční výstava soch. Budete-li přesto mít už dost sněhu, ve středisku můžete vyhledat i další možnosti, jak příjemně strávit čas. A záleží jen na vás, jestli to bude aktivní či pasivní program. Zajímavý je tu především noční život.

Kaprun

Kaprun je zimní středisko, které najdete v Kitzbühelských Alpách. Jde o velmi oblíbenou lokalitu, do které každoročně směřuje mnoho turistů. Městečko Kaprun se nachází přímo pod ledovcem Kitzsteihorn. Kaprun je vzdálen od Prahy 479 km. Středisko oceníte, především pokud milujete lyžování a nechcete se ho vzdát ani během roku. Zde sezóna nekončí nikdy. Jen málokdy jsou zde pro nedostatek sněhu zavřené lanovky.

Lyžování

Kaprun je rájem lyžařů. Najdete tu 130 km sjezdových tratí, které jsou kvalitně upravovány. Lyžovat můžete až do výšky 3 029 km, tj. pod vrcholem Kizsteihorn. Středisko vám nabízí 54 sedačkových lanovek a vleků. Doporučit lze především sjezdovky Maurera, Rettenwand či Gletschersee. Pro začátečníky jsou vhodné sjezdovky na nejvyšších bodech střediska, těmi jsou Schmittenhöhe a Kitzsteinhornu. Pro lyžaře, kteří skutečně tomuto sportu vládnou, je zde 25 km černých sjezdovek. Při výběru skipasu se informujte na možnosti, které jsou zde velké. Lze různě kombinovat střediska. Oblíbený je skipas, který zahrnuje lyžování v Zell am See a Kaprunu. Své si tu najdou i snowbordisté a ti, co se věnují freeridingu. Vyznavači tohoto sportu si oblíbí Glocknerweise. Unaví-li vás lyžování, můžete se přímo v areálu občerstvit. Jsou zde restaurace, ale i obchody.

Další aktivity

Kromě zimních sportů je středisko vhodné jako výchozí bod pro různé treky. Máte-li fyzickou kondici, můžete přejít hory od horní stanice lanovky ke kaprunským přehradám. Je to ale poměrně náročná cesta, proto dobře zvažte své síly. Kromě vrcholů a soutěsek se zde můžete i vykoupat v horských jezerech. Je to tu nádherné, a když vám bude přát počasí, není co řešit. Kromě toho se tu můžete věnovat bruslení, lezení, rogalu, paraglidingu a budete-li už ze všeho unaveni, zamiřte do sauny, wellness centra, ale odreagovat se můžete i v restauracích, na diskotékách či v klubech.

Zalyžujte si v Kitzbühelu

Rádi lyžujete? Co takhle navštívit Kitzbühel? Kitzbühel představuje město v Tyrolsku, které se nachází cca 80 km východně od Innsbrucku. Najdete ho v nadmořské výšce 762 metrů a je jedním z nejnavštěvovanějších rakouských zimních středisek. Rozkládá se mezi vrcholy Hahnenkamm (1 712 m) a Kizbuhleler Hom (1 996 m). Místo je také proslulé tím, že se zde každoročně pořádají závody v lyžování. Celkově si zde tohoto sportu užijete dostatek. Díky poloze zimního střediska se zde drží sníh až do dubna. Počítat můžete i s tím, že sjezdovky jsou ve velmi dobrém stavu. Stálá údržba je samozřejmostí.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Popis střediska

Nejznámější a nejoblíbenější sjezdovkou tohoto střediska je Hahnenkamm. Vyzkoušejte i mnohé další. Je jich tu dost a každý si jistě najde takové, které jsou pro něj optimální. Líbit se zde bude také snowboardistům. Bruslíte rádi? V okolí najdete jezero Schwarzsee, na kterém se můžete této aktivitě do sytosti věnovat. Hezké jsou i procházky po okolí a budete-li mít už dost zimy, navštivte např. akvacentrum, které se nachází v centru města. V tomto středisku se zalíbí i rodinám s dětmi, kteří neumějí lyžovat. V Kirchbergu (nedaleko Kitzbühelu) se totiž nachází sáňkařská dráha, kterou si jistě oblíbí každá ratolest. Chcete je přeci jen naučit lyžovat? Využijte zdejší lyžařské školy či navštivte dětský lyžařský park. Určitě se vám zalíbí také „lyžařské safari“, což je systém propojených lanovek a sjezdových tratí. Oceníte fakt, že se dostane z centra až do poměrně hodně vzdálených míst. Lyžařské safari vám nabízí 35 km propojených sjezdovek.

Tratě a vleky

V Kitzbühelu mohou lyžovat začátečníci, ale líbit se zde bude i lyžařům, kteří hledají výzvy. Čeká tu na vás dohromady 67 kilometrů modrých tratí, 78 km červených a 23 km černých tratí. Kromě toho jsou zde dva snowparky a 40 km běžeckých tratí. Kapacita vleků a lanovek dohromady tu je 86 800 osob/hod.

Pitzal

Lyžařskou oblast Pitzal najdete v Rakousku, konkrétně v Tyrolsku – jihozápadně od Innsbrucku. Pitzalský areál zahrnuje Pitztalský ledovec a oblast kolem jezera Rifflsee. Jde o nejvýše položené lyžařské středisko v Rakousku. Mezi turisty je velmi oblíbené. Pitzal každoročně (a hlavně celoročně) láká velký počet příznivců zimních sportů. Je to nádherná oblast, která vám nabídne širokou škálu zimních sportů, ale i kouzelná panoramata. Dominantou je nejvyššího hora Tyrolska – Wildspitze (37774 m).

Lyžování

Podmínky pro lyžování jsou tu výtečné. Sjezdovky jsou kvalitní, upravované a jistě si to tu celkově zamilujete. Je tu k dispozici rodinné lyžařské středisko Hochzeiger se 45 km upravovaných sjezdovek různých úrovní. Podívat se však můžete i jinam. Lyžařský areál vám nabízí celou škálu služeb – od lyžařských škol, obchodů se sportovními potřebami, přes sluneční terasy, lyžařský servis, až po bary, ski bus zdarma…Zkrátka tu najdete vše, co lze čekat od dobře zařízeného zimního střediska.

Další aktivity

Z dalších zimních radovánek si zde užijte především běžkování. Oblíbený je okruh Gletcher Loipe, který je na Pitztalském ledovci ve výšce 2 600 m.n.m. Příjemná je také trať okolo jezera Rifflss. Oceníte i to, že jsou zde tratě jak pro pokročilé běžkaře, tak pro začátečníky. Vydat se také můžete na túru na sněžnicích či na lyžařskou výpravu. Je tu i sáňkařská dráha, která je dokonce osvícená i v noci. Dále si tu zabruslíte, zahrajete metanou, zalezete si po ledových stěnách či zkusíte rogalo…Záleží jen na vás. Po všech těchto aktivitách vám jistě přijde vhod posezení v restauraci u dobré večeře a třeba i u nějaké té skleničky alkoholu. Chcete-li se pobavit déle, není problém. Jsou zde četné bary a diskotéky.

Sölden

Středisko Sölden najdete v Ötztalském údolí v Rakousku. Nachází se v nadmořské výšce 1 350 – 3 249 m. Sölden je vzdálený od Prahy 590 km. Budete-li sem cestovat autem, vezměte to přes Innsbruck ke sjedu Otzal a dále po silnici přes Oetz.

Lyžování

Sölden je mezi lyžaři velmi oblíbený. Jistě i vás potěší fakt, že lyžovat se zde většinou dá od prosince do května. Kvalitní podmínky vám zajistí i pravidelné zasněžování ve výšce nižší než 2 200 m.n.m. Sjezdovky jsou celkově pravidelně opravované, takže vás vždy čeká sjezdovka špičkové úrovně. Shrnutý sníh, ledovky, hrboly…S tím se tady nesetkáte. Čeká tu na vás celkem 141 km sjezdových tratí. Z toho 45 km modrých, 73 km červených a 23 km černých tratí. Vleků a lanovek je tu dohromady 34 a jejich celková přepravní kapacita je 68 000 osobn/hod. Lyžařský areál je tvořen sjezdovkami ve dvou částech – na úbočí Gaislachkogelu a Giggijochu. Nestačí vám lyžovat přes den? Nevadí. Své kouzlo má i večerní lyžování, které si zde můžete vychutnat. Vhodné podmínky tady jsou i pro běžkaři. Pro ně je tu připravených 16 km tras. I snowboardisté se zde vyžijí. Snowboard park najdete nad Giggiljochem směrem na Rotkoglhutte.

Další aktivity

Budete-li si chtít odpočinou od lyžování, máte mnoho dalších možností, jak aktivně strávit čas. Zajděte třeba do zdejšího aquaparku, zahrajte si tenis…Lákadlem je i lázeňský komplex Aqua Dom s termálními prameny. Budete-li v nějakém lepším hotelu, mnohé aktivity vám budou nabídnuty zde, např. solárium, léčebné kúry, turecká sauna, bowling, stolní tenis,… Večer si můžete zajít do restaurace či do nějakého klubu. Možností večerního povyražení je zde dostatek.

St. Anton

Lyžařský areál St.Anton v Arlbergu je nádherné místo, které najdete ve výšce 1 304 m.n.m. St. Anton patří do sdružení nejlepších alpských oblastí („Best of the Alps“). Nejenže je tu skutečně krásně, ale navíc vám zde budou poskytovány kvalitní a prvotřídní služby. Toto středisko najdete cca 100 km od Innsbrucku. Z Prahy je to do sem 584 km.

Lyžování

V areálu St. Anton jsou špičkové podmínky pro sjezdové lyžování. Lyžařská sezóna zde trvá od prosince do konce dubna. Je tu 276 km sjezdovek. Z toho jich je 105 km modrých, 141 km červených a 30 km černých. Vleků a lanovek je tu dohromady 86. Užívejte si pěkně upravovaných sjezdovek, ale láká-li vás trochu dobrodružnější jízda, zkuste sjezd v čerstvém sněhu či přes boule. Nestačí vám lyžování přes den? Nevadí. Je tu možnost večerního lyžování. Sjezdovky jsou osvícené a vy si můžete jízdu užít naplno. Jedete s tím, že ještě pořádně lyžovat neumíte? Můžete využít zdejší lyžařské školy. Budete-li chtít naučit lyžovat svojí ratolest, ale nemáte na to trpělivost či talent, využijte rovněž lyžařské školky pro děti. Vhodné podmínky jsou zde i pro běžkaře.

Další aktivity

Máte už dost lyží? Tak je sundejte a projděte se po okolí po svých. Jsou tu různé turistické trasy. Nejen pro horské turisty, ale i pro horolezce je toto místo vhodné. Můžete se také projet po okolí na kole. Pokud s sebou nemáte svoje, není problém si ho zde zapůjčit. Hrajete golf? Je zde pěkné golfové hřiště. Z dalších sportů si můžete zahrát tenis, zarybařit si či se věnovat paraglidingu. Jste-li už unavení ze všech sportů, zamiřte si na dobrou večeři do některé ze zdejších restaurací nebo se zajděte pobavit do klubu či na diskotéku.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.