Nice

Malebné, francouzské město ležící na jihu Provence. Mnozí jej nazývají hlavním městem Azurového pobřeží Středozemního moře. Město se rychle rozrůstá ve všech jeho odvětvích, od urbanistiky po gastronomii. Je pátou největší aglomerací ve Francii. Hlavní žílou Nice je Cours Saleya, která se vyznačuje tou pravou atmosférou této destinace. Nice již dlouho přitahuje turisty svými historickými uličkami, květinovými trhy a spoustou barokních památek.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Zajímavosti

Zajímavostí města je i světlo, které od nepaměti přitahovalo známé umělce. Můžeme jmenovat například Pabla Picassa, Auguste Renoire, Henri Matisse a mnohé další.
Nice je vyhlášená svou gastronomií. Základem je zde chléb, který nalezneme v různých pokrmech. Jmenovat můžeme pissaladière. Nejslavnější pochoutkou je salade niçoise. Další specialitou jsou socca. Jednoduchý pokrm v podobě lívanců s rajčaty nebo sardelemi. Nesmíme opomenout také dary moře a vynikající jehněčí. Zvláštnost těchto pokrmů zajišťuje koření a nejjemnější olivový olej.

Památky

Místa, která bychom při návštěvě tohoto města mohli navštívit jsou muzea, například Chagall, Matisse, Muzeum umění a historie, Muzeum moderního a současného umění (MAMAC), Muzeum krásných umění, Muzeum paleontologie, Muzeum přírodní historie, Muzeum asijských umění, a mnohá další.
Růžová zahrada místního kláštera, náměstí Place Masséna, nábřeží Promenade des Anglais a Quai des Etats-Unis, dále návrší Colline du Château a v neposlední řadě množství památek na okraji tramvajové sítě a samotné centrum města.

Kultura

Další vyžití zajišťují pravidelné slavnosti a kulturní události.
Nejvýznamnější zimní slavností, konanou v únoru je Karneval doprovázený květinovými bitvami. V červnu jsou k vidění rovnou dva. IronMan France – Triatlon a Festival církevní hudby. Další měsíc nás ozvučí Jazzový festival. Již mnoho let zde vystupují nejslavnější, jazzoví hudebníci. Pro listopad je připraven Maraton departementu Alpes-Maritimes.

Doprava

Způsobů jakým se dostat do Nice je spousta. Nejpohodlnější je však letecká doprava, kde přistaneme na mezinárodním letišti Nice-Côte d’Azur. Výhodou je nepřerušená pevnina mezi ČR, která nám umožňuje zvolit vlakovou síť, a to nádraží SNCF, které zajišťuje spoje do všech velkých měst Francie. Nebo po dálnici A8, což je všeobecné spojení mezi evropskými metropolemi.
Doprava po městě je zajištěna autobusy a jednou tramvajovou linkou (T1). Jízdenka je platná 24, 48 nebo 72 hodin.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.