Mnichov

Mnichov je hlavním městem územně největšího svobodného státu Spolkové republiky Německo – Bavorska. S 1,3 miliony obyvatel jde o třetí největší německé město (1. – Berlín, 2. – Hamburk). Tato metropole se rozkládá v podhůří Alp na řece Isar.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Památky

Na náměstí Marienplatz, které je situováno do samého centra města, se nachází Stará i Nová radnice a Mariánský sloup. Na náměstí Frauenplatz nalezneme největší mnichovský chrám, kterým je katedrála Frauenkirche. Nejvýraznějším prvkem tohoto gotického symbolu Mnichova jsou dvě stometrové věže s cibulovými kopulemi. K dalším významným architektonickým památkám patří bazilika sv. Kajetána či zámek Nymphenburg.

Kultura

Hlavními lákadly, která ročně do Mnichova přivádí obrovské množství turistů, jsou unikátní obrazárny, muzea, ulice plné obchodů s kvalitním zbožím, kosmopolitní atmosféra a v neposlední řadě i bohatá historie města. Milovníci kultury jistě při své mnichovské návštěvě nezapomenou navštívit Národní divadlo, ve kterém proběhla premiéra řady monumentálních oper Wilhelma Richarda Wagnera.

Zajímavosti

Hlavní město Bavorska je celosvětově proslaveno hlavně díky monstróznímu pivnímu festivalu Oktoberfest, bezesporu také díky fotbalovému klubu Bayern Mnichov a rozhodně i zásluhou průmyslových koncernů BMW a Siemens. Obyvatelé České republiky mají bohužel Mnichov rovněž nesmazatelně spjat s rozbitím demokratického Československa, k čemuž došlo na konci září roku 1938 podepsáním Mnichovské dohody. V průběhu 2. světové války byla tato metropole, podobně jako většina německých měst, značně poničena. Po válce však došlo k velkým přestavbám řízeným starými plány města, takže nyní si zde na své přijdou i milovníci architektury.

Doprava

K přepravě z letiště do centra je nejlepší použít příměstské vlaky S-Bahn. K nejbližší stanici metra se nejvýhodněji dostanete autobusem Lufthansa City Airport Bus.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.