Drážďany

Drážďany, často přezdívané jako Florencie na Labi, jsou hlavní městem německé spolkové země Sasko. Počet obyvatel dosahuje hranice půl milionu a město se rozpíná na necelých 330 km². Drážďany leží na řece Labi, na úpatí východních výběžků Krušných Hor, zhruba 40km od českých hranic.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Památky v Drážďanech

Přezdívku Polabská Florencie, či Florencie na Labi si město vysloužilo především díky svému baroknímu nádechu. Dominantou je zámecký komplex Zwinger, který dnes slouží jako světoznámé muzeum a galerie. Rozhodně Vás zaujme sbírka porcelánu či nejznámější sbírka umění Obrazárna starých mistrů. Návštěvníky Drážďan velmi láká i Saská státní opera, známá spíše pod názvem Semperoper, orchestr této opery byl založen v první polovině 15. století. Další významnou památkou je například římskokatolická katedrála Nejsvětější Trojice či protestantský kostel Frauenkirche. Ten byl na konci druhé světové války zničen bombardováním. Nyní je ale znovu vystavěn, zrekonstruován, nabízí jedinečný pohled a pro obyvatele Drážďan je protiválečným Mementem.

Kultura

Drážďany jsou město bohaté na památky, dokáží ale okouzlit i kulturou a to především Vánočními trhy. Každý rok se zde potkávají davy turistů. Celoročně otevřená je zoologická a botanická zahrada. Město dokáže nadchnout i milovníky nakupování, nákupy jsou zde výhodné a můžete se těšit z velmi kvalitního zboží, nevyjímaje luxusních značek oblečení.

Město ročně navštíví zhruba 5 milionů cestovatelů z celého světa. Zajímavostí je, že obyvatelé Drážďan také rádi cestují do České republiky, velmi je láká relaxace v českých lázních. V roce 2002 zde byla tisíciletá povodeň, velká voda tiše připlula po Labi a způsobila mnohamilionové škody.

Jak do Drážďan

Pokud si nejste jisti, zda Drážďany navštívit, neváhejte. Můžete využít pravidelný letecký spoj, pro méně náročné postačí vlastní automobil. Neopakovatelným zážitkem je i lodní doprava po Labi a stejně jako letecké, tak i vlakové a autobusové spoje jsou z Prahy pravidelné.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.