Barcelona

Barcelona je po Madridu druhým největším městem ve Španělsku a zároveň je hlavním městem oblasti Katalánsko.

Toto město najdete na pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Jde o významnou kulturní a památkovou oblast, do které každoročně směřuje mnoho turistů. Ve městě sídlí arcibiskup. Kromě památek a mnohých kulturních zařízení, je zde také několik univerzit.

Barcelona se rozkládá na ploše 186,65 km2 a má přes 1,6 milionů obyvatel – Katelánců, Španělů a Jihoameričanů.
A jak cestovat po městě? Po Barceloně se můžete pohybovat tramvajemi, metrem, autobusy či příměstskými vlaky.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tyto dopravní prostředky dohromady vytvářejí hustou síť, díky které se dostanete prakticky kamkoliv. Nejrychleji se zde budete dopravovat metrem. Jezdí každou chvíli a zaveze vás téměř ke všem zajímavým místům.

Příměstské vlaky jsou vzhledem podobné metru. Výhodou je, že s nimi dojedete daleko. Nejvíce užívaná je trasa Rodalies 1, které vede podél pláže.

Častým dopravní prostředkem je i autobus, ale připravte se na to, že mnohdy nejezdí podle jízdního řádu. Jsou zde také speciální turistické autobusy, které vás zavezou přímo k hlavním barcelonským památkám.
Pohodlné je cestování taxíkem, ale tato služba tu je poměrně drahá.

Památky

V Barceloně je celá řada zajímavých míst a památek, které stojí za návštěvu. Za jeden den je všechny nestihnete, ale pojďme si upozornit alespoň na ty nejdůležitější.

Sagrada Familia

Právě tato katedrála nejvíce vábí turisty ze všech koutů Evropy. Je skoro dvě stě metrů vysoká a její architektura je…Zkrátka zvláštní. Její unikátnost dosahuje celosvětového významu.

Architektem tohoto objektu je Gaudí, který má „na svědomí“ v Barceloně mnohé památky. Stavbu však převzal Gaudí až déle. Původním architektem byl Francesco de Paula Villar. Gaudí přezdíval Sagradu Familia „kamennou knihu“.

Základní kámen této stavby byl položen roku 1882, ovšem dodnes není Sagrada Familia hotová. Předpokládá se, že bude dokončena cca za 20 let. I když je neúplná, za prohlídku rozhodně stojí.

Ulice La Rambla

Jde o hlavní třídu celé Barcelony. Táhne se od hlavního náměstí Plaza Catulunya až po Olympijský přístav.
Tato ulice skutečně žije a nudit se tu nebudete. Je zde spoustu kaváren a restaurací, ale i obchůdků, ve kterých si můžete zakoupit klasické suvenýry z tohoto významného města. Setkáte se na ulicích i s živými sochami, tanečníky a hudebníky.

Muzeum historie města

Chcete-li více poznat z minulosti Barcelony, navštivte Muzeum historie města, které najdete na náměstí Plaza del Rei.

Park Güell

I tento park je dílem architekta Gaudího. Rozprostírá se nad Barcelonou a nabízí vám nádherný pohled na toto město. Přímo v parku si prohlédnete zajímavé mosty či mozaikového drama (salamandr). V parku si také můžete zakoupit nějaký suvenýr či relaxovat na jedné z četných laviček. Po prohlídce rušné Barcelony chvilku klidu jistě oceníte.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Picasso museum

Máte rádi Picassovo obrazy? Ve zdejším muzeu si jimi můžete pokochat.

Basílica de Santa Maria del Mar

Basílica de Santa Maria del Mar představuje gotický kostel ze 14. století. Je častým cílem turistů. Tato památka byla výrazně poničena za občanské války.

Kopec Motjuic

Kopec Motjuic najdete nad městem. Dosahuje výšky 173 metrů. Toto místo je zajímavé svými fantastickými výhledy. Můžete si tu udělat i menší pěší výlet. Je zde také možnost mnohých kulturních atrakcí.
Cestou na kopec narazíte na Palau Montjuic, což je palác, ve které najdete sbírku Národního muzea katalánského umění. Součástí je i fontána Font Mágica – a magická skutečně je. Každých 30 minut si můžete vychutnat tuto zpívající fontánu, která vás jistě učaruje.

Kopec Montjuic vám toho však nabízí mnohem víc. Můžete si tu projít botanickou zahradu, projet se lanovkou, prohlédnou si Castell de Montjuic – zámek z 18. století, který sloužil jako vojenské vězení. Dnes je tu muzeum, ve kterém se nachází sbírky zbraní.

Gotická čtvrť

Barri Gotic (Gotická čtvrť) osloví každého milovníka tohoto období. Setkáte se tu s celou řadou středověkých paláců a domů. Dominantou místa je katedrála Placa del Rei. Za pozornost rozhodně stojí také stará nemocnice Hospital de la Santa Creu. Kromě toho si vychutnejte procházku úzkými uličkami, které na vás dýchnou zvláštní atmosférou. Gotická čtvrť je ohraničena římskými hradbami.

El Pi

El Pi představuje jeden z nejstarších kostelů ve městě. Pochází ze 14. století. Gotické rysy jsou nejlépe k vidění na věži tohoto kostela. Prohlédněte si také rozetu na fasádě.

La Mercé

La Mercé je barokní kostel, ve kterém najdete sochu Boží matky milosrdné, která je patronkou Barcelony. Tento kostel původně patřil ke konventu milosrdných bratří.

Mořské akvárium

Mořské akvárium L’Aquàrium je po janovském mořském akvárium v Itálii největší v Evropě.
Prohlédnete si tu mnohé druhy ryb, tučňáky, žraloky…Zajímavým zážitkem jistě bude, půjdete-li obklopeni akvárii a přímo proti vám popluje vyzubený žralok. Při pohledu na něj budete rádi, že vás dělí sklo.

Klášter Pedralbes

Klášter Pedralbes najdete v západní části Barcelony. Byl založen roku 1326 královnou Elisendou de Montcada.

Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana představuje koncertní sál, který byl vystavěn v letech 1905 – 1908. Architektem je Montaner. Památka je na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Les Drassanes

Les Drassanes je loděnice ze 14. století. Dnes v této loděnici najdete Muzeum námořní plavby.
Uvedli jsme si jen „ochutnávku“ toho, co nabízí Barcelona svým návštěvníkům, budete-li tu a budete-li mít čas, můžete toho vidět mnohem více…

Související zájezdy za nejnižší ceny:


,.