Bulharsko – Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedny z nejnavštěvovanějších lokalit Bulharska. Velký hotelový komplex, který je zasazen do malebné přírodní rezervace. Součástí je i jedinečný přírodní park a horké, zdraví prospěšné prameny. Zkrátka perla bulharského Černomoří, což je název běžně používaný pro tuto lokalitu. Nalezneme zde i čtyřkilometrovou, dlouhou pláž se zlatavým pískem. Od níž je i odvozený název a považuje se za jednu z nejkrásnějších v Evropě.

Unikátní je i pobřežní promenáda, cestička vedoucí okolo pláže s řadou stánků s občerstvením, suvenýry a restauracemi. Projet se po ní, můžeme i pomocí vláčku. Na pláži si můžeme za poplatek půjčit lehátka a slunečníky. Voda je velmi teplá, průzračně čistá s pozvolným vstupem do moře a množstvím malých mušliček. Zlaté písky leží 22 km severně od přístavního města Varny. Do Varny se běžně dostaneme pomocí MHD dopravy, která nás bude stát cca 60 stotinek.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Dalším turisticky oblíbeným místem je nový aqvapark Aquapolis. Nejzajímavější památkou je však klášter Aladža. Významná památka pocházející z 5. století. Celý komplex je vytesaný do skály s malými komůrkami. Na své si zkrátka přijdou nejen milovníci nočního, ale i denního života. Což vypovídají nejrůznější vodní sporty, kulturní a společenské vyžití. Zlaté písky jsou ideální pro milovníky pěší turistiky, ale i lenoši si zde přijdou na své.

Ubytování

Mezi nejlepší hotely se řadí Holiday Club Riviera a hotel Admiral. Nocleh si však můžeme najít i v penzionech či ubytování v soukromí. Ceny jsou celkově dražší, nežli v jiných bulharských letoviscích. Avšak po včasné rezervaci přes cestovní kancelář, se cena značně sníží. Hlavní sezona je zde od května do října. Na místo určení se dostaneme letecky cca za 1 hodinu a 45 minut, případně autobusem či vlakem.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.