Rakousko – Vorarlbersko

Západní cíp země nazýváme Vorarlbersko. Obyvatelstvo je zde převážně švýcarské – v minulosti mnohokrát usilovalo o připojení ke Švýcarsku, ale neúspěšně. Země byla mnohokrát připojována k okolním státům a svou samostatnost si s konečnou platností vydobyla teprve po skončení druhé světové války. Zvláštností Vorarlberska je jazyk, neboť ten je ovlivněn blízkostí Švýcarska, Lichtenštejnska a jižního Německa. Vzniklou podobu jazyka nazýváme alemánský dialekt.

Nejmenší spolková země (mimo Vídeň samotnou) je převážně hornaté území pokryté Alpami. Nejvyšším vrcholem je zde Piz Buin ležící u švýcarských hranic na jihu země (měří 3 312 m) Protéká zde řeka Rýn a rozprostírá se tu i část Bodamského jezera, které částečně sahá i do Německa a Švýcarska. V rámci Rakouska je největším jezerem země a všechny tři země náležitě těží z jeho přítomnosti, neboť je magnetem pro turisty z celého světa. Oblíbeným cílem turistů je Bregenzký les, horský pás s velkým množstvím stezek různé náročnosti.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Střediskem této spolkové země je město Bregenz (česky Břežnice). To leží přímo na Bodamském jezeře a dělí se na moderní rušnou část (dolní město) a klidné historické centrum (horní město). V dolní části města se kromě jiného nachází např. Zemské muzeum, které návštěvníky seznamuje s historií města a současně i celého regionu. Dále je zde muzeum moderního umění a architektury a neoklasicistní budova divadla Theater am Kornmarkt      z 1. poloviny 19. století. V horní historické části stojí za zmínku Martinská věž, která byla součástí opevnění ze 13. století a které v dobách pozdějších přibyla barokní kupole, jež je údajně největší v Evropě. V blízkosti je možné navštívit zámeček Deuringschlössle, který dnes funguje jako hotel s restaurací.

Město se proslavilo mimo jiné i svou hudební scénou. Přímo na Bodamském jezeru se každoročně konají Bregenzské slavnosti, proslulé především operními představeními, jaká ve světě nemají obdoby. Každý rok se zde navíc konají hudební slavnosti Franze Schuberta a celoročně můžete navštívit některý z mnoha koncertů a doprovodných představení.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.