Bulharsko – Varna

I když město Varna je třetí největší bulharské město, jedná se v podstatě o nejvýznamnější přímořské letovisko v Bulharsku; často se tomuto městu přezdívá Hlavní mořské město.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Město, které je více než tisíc let staré, fungovalo původně jako rybářská vesnice. Významným přístavem se stala až na přelomu 13.a 14. století, když se stala centrem obchodu s Benátkami. Dnes je Varna vcelku moderní město.

Tato moderní černomořská perla se chlubí nádhernými písečnými plážemi, kde si dokonale odpočinete, ale můžete zde vyzkoušet i některé z plážových atrakcí. Přímo na pláži jsou střediska vodních sportů; a pro ty, kteří by raději nějakou relaxaci, jsou vhodná jezírka napájená horkými prameny.

Za relaxací se ale můžete vydat i do městských parků, které jsou přímo stvořené ke klidným procházkám. Nejznámějším parkem je Mořský park, který je zároveň nejnavštěvovanějším místem ve Varně. Vznikl už v roce 1878 a dnes má rozlohu přibližně 26 000 m2. Zajímavostí určitě je, že architektem byl Čech Anton Novák. S dětmi můžete například navštívit ZOO nebo delfinárium, které je přímo v parku.


Rozhodně si nenechte ujít ani další pamětihodnosti. Například katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která byla postavená jako symbol bulharské nezávislosti v letech 1880-1886. Poznáte ji na dálku díky svým zlatým střechám ve tvaru cibulí. Asi není nutné dodávat, že se jedná o druhou největší církevní stavbu v celé zemi. Za poznáním se vydejte do archeologického nebo mořského muzea.

Samozřejmě, pokud patříte k akčnějším turistům, můžete se vydat do rušného centra Varny, například za nákupy. Metropole je také velmi oblíbená zejména u mladých lidí, a to kvůli bohatému nočnímu životu, který nabízí bezpočet restaurací, barů a diskoték, a to zejména na dlouhé ulici, která se táhne podél celého pobřeží.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.