Rakousko – Tyrolsko

Tyrolsko je spolková země sousedící s Itálií. Tato oblast je charakteristická nejvyššími alpskými vrcholy. Většina území je hornatá, spousta oblastí patří mezi chráněné oblasti a hustota zalidnění je tady minimální. Země je rozdělená na dvě samostatné oblasti a to na Východní a Severní Tyrolsko, protože spojující jižní část byla po 1. světové válce připojena k sousední Itálii.

V Tyrolsku se nacházejí všechna tři alpská pásma: pás Severních vápencových Alp, mohutné masivy krystalických Centrálních Alp a jižně od údolí Innu útvary Jižních vápencových Alp. Východní Tyrolsko se navíc s Korutany dělí o nejvyšší horu celého Rakouska – Grossglockner (3 798 m) v Národním parku Vysoké Taury. Proto je tato spolková země nejdůležitější částí celého Rakouska. Díky přírodním krásám, které může nabídnout, sem po celý rok proudí davy turistů – ať už milovníků horské pěší turistiky, horolezců nebo lyžařů. Na své si ale přijde i ten, kdo si chce odpočinout, protože o lázeňská centra tu není nouze. Navštívit můžete například klimatické lázně v Bad Ladis nebo teplé minerální prameny v Bad Häring. Krásné je také lázeňské městečko Kufstein s mohutnou pevností Fest Kufstein a gotickým kostelem sv. Víta.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Hlavní město Innsbruck je významné univerzitní město, kde se ve 2. polovině minulého století dvakrát konaly zimní olympijské hry a které se rovněž pyšní mnoha zajímavými památkami. Asi největšího významu ve své historii město dosáhlo v 15. století, kdy zde sídlil císař Maxmilián I. Habsburský. Na počátku 16. století zde byl zbudovaný kostel Hofkirche, kde dal synovec císaře Maxmiliána vystavět mramorové mauzoleum s výjevy z jeho života na bronzových deskách. Kostel byl bohužel během 2. světové války značně poškozen.

Za zmínku stojí jistě i pozdně gotické muzeum Goldene Dachl (pojmenovaným podle pozlacené střechy) či Tyrolské lidově umělecké muzeum, neboť oblast se pyšní krásnými lidovými kroji a na tradice nedá dopustit.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.