Švýcarsko – Švýcarské Alpy

Celých 60 % povrchu Švýcarska zaujímá pohoří Švýcarských Alp, které se pyšní největším počtem horských vrcholů nad 4 000 m. n. m. a nachází se zde nejvíce ledovců v kontinentální Evropě. Na jihu a východě tvoří Alpy hranici s Francií, Itálií a Rakouskem.

Nejvyšším bodem Švýcarska je hora Monte Rosa s výškou 4 633 m. n. m. a za nejkrásnější horu Švýcarska a dokonce i celého světa je považován Matterhorn, který je vysoký 4 478 m. n. m. Ke Švýcarským Alpám neodmyslitelně patří také Švýcarská plošina, ve které je soustředěna většina populace země. Na území Švýcarských Alp pramení také 2 významné Evropské řeky – Rýn a Rhôna, nachází se zde překrásný vodopád Riechenbach, spadající v sedmi kaskádách z výšky 540 metrů a za podívanou stojí také spousta horských jezer – světově známé Ženevské jezero, Bodamské jezero, Thunské jezero, atd. Dokonce i nejstarší národní park v Evropě leží na území malebných Švýcarských Alp.

Tato, ve všech ohledech, překrásná krajina není pouze lákadlem pro horolezce, pokoušející se zdolat Materhorn, ale také turisté, milující horskou turistiku a čerstvý vzduch si přijdou na své. V zimních měsících se mohou lyžaři prohánět po kvalitně upravených sjezdovkách v moderních horských střediscích, ležících ve výšce nad 2 500 a nad 3 000 m. n. m.

Za zmínku stojí horské středisko Interlaken, ve kterém se nachází nejvýše položená železniční stanice Evropy, která umožní i „nehorolezcům“ vychutnat si nezapomenutelné výhled na zasněžené vrcholky čtyřtisícovek. Švýcarské Alpy jsou ideální cílem i pro, stále populárnější, letní horskou turistiku, která návštěvníkům s trekkingovými holemi nabízí procházky panenskou přírodou, tolik vzácný čerstvý vzduch a poznání místní kultury života.

Milovníci nevšedních zážitků jistě nepohrdnou sjíždění divokých peřejí na raftech v Sionském údolí (nedaleko Ženevského jezera), adrenalinový let na laně přes kaňon říčky Vispa nebo se zúčastnit tradiční volby rohaté královny na pastvinách ve Wallisu (vzájemný boj vzácného plemene černých krav o titul královny – bojovnice).

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.