Švýcarsko – St. Moritz

Sjezdové lyžování, cesta vyhlídkovým „rychlíkem“ nebo golf na zamrzlém jezeře, to vše a ještě mnohem více nabízí vyhlášené lyžařské středisko St. Moritz – česky Svatý Mořic.

Obec Svatý Mořic leží v nadmořské výšce 1 843 metrů, ve švýcarském kantonu Graubünden a na břehu jezera Moritzer See. Mimořádně čistým vzduchem, ideálními klimatickými podmínkami (slunce zde svítí až 322 dnů v roce) se může pochlubit ze severu přilehlé pohoří Albula a z jihu Bernina. Jmenovaná pohoří jsou zároveň místem s vývěry minerálních železitých pramenů. Historie obce sahá až do začátků 12. století (první zmínka z roku 1139). V letech 1928 a 1948 byl Svatý Mořic dějištěm zimních olympijských her.

Lyžařské středisko
Malebné alpské vrcholky vybízí k výbornému sjezdovému lyžování na kilometrech perfektně upravených sjezdovkách ve výšce nad 2 000 metrů nad mořem. Vyhlášenými areály jsou především Lagalb, Corviglia a Corvatsch. Corviglia je největším a nejrozmanitějším areálem oblasti Svatého Mořice. Na protilehlém svahu se rozléhá areál Corvatsch, který svým návštěvníkům nabízí členité tratě a ohromující převýšení, dosahující cca 1 500 metrů. Zdatní lyžaři by si na Corvatsch neměli nechat ujít zážitek v podobě nočního lyžování na 5 kilometrů dlouhé osvětlené trati nebo panoramatický výhled na vrcholky jediné „čtyřtisícovky“ východních Alp – Berniny či Monte Rosy.

Jedinečné zážitky
St. Moritz patří k luxusnějším lyžařským střediskům, které se může pochlubit širokou nabídkou vedlejších kulturních služeb. K nejoriginálnějším zážitkům bezesporu patří jízda na nejstarším ledovém tobogánu Cresta Run, k nejkrásnějším potom vyhlídková jízda Bernina Expressem. Hráči golfu se účastní turnajů na zamrzlém jezeře Moritzer See. Milovníci whisky mohou navštívit nejstarší světový bar s whisky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.