Švýcarsko – náboženství, tradice a nakupování

Náboženství

Náboženská mapa Švýcarska věrně kopíruje jazykovou rozmanitost země. Německy mluvící obyvatelé jsou převážně luteráni a kalvinisté, francouzská a italská oblast země vyznává římskokatolickou církev. V posledních letech, stejně jako v celé Evropě, roste i ve Švýcarsku podíl ateistů (9 % obyvatelstva). Víru nedávají Švýcaři příliš na odiv, považují ji spíše za běžnou součást života. Morální základy vycházející z víry jsou silně zakořeněny v chování lidí, kteří se jimi řídí po celý život.

Tradice Švýcarska

K významným symbolům Švýcarska patří bezpochyby světoznámá kvalitní ocel a hodinky, stabilní bankovní systém, dochvilné vlaky a alpský Matterhorn. A právě na své tradiční výrobky, kvalitní služby a rozmanitost přírody jsou Švýcaři náležitě pyšní. Dokonce i veškerá rozhodnutí týkající se života Švýcarů jsou založena na názoru lidu a celostátních referendech.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tradice ve Švýcarsku jsou stále živé a i v 21. století se k nim lidé rádi vrací a uctívají je se sobě vlastní pokorou. K oblíbeným tradičním zájmům patří chov krav a výroba vlastních sýrů s rodinnou recepturou. Typicky švýcarskou tradicí je zpěv – jódlování, které v počátcích sloužilo pastevcům krav k dorozumívání na delší vzdálenosti mezi kopci. Švýcaři jsou vedle zpěvu také velcí milovníci tance, nazývaného Schuplattler, při kterém tanečníci různě poskakují a vyskakují do výšky. Na alpských stráních pod širým nebem se scházejí hráči na fascinující dechový nástroj Alphorn (obrovský alpský roh ze dřeva, podobný trumpetě), který současně patří k dalším symbolům Švýcarska.

Nákupy ve Švýcarsku

Luxusním suvenýrem, který si turisté vozí ze Švýcarska, jsou značkové hodinky Rolex, Omega, Blancpain a další značky. Každý praktický muž ocení skládací nůž z té nejkvalitnější švýcarské ocele. A pro vyznavače gastronomické turistiky čeká ve Švýcarsku lahodná pravá čokoláda, chutné sýry a uzeniny, bylinné čaje a bonbony Ricola, atd.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.