Španělsko – Costa Brava

Costa Brava neboli Divoké pobřeží se rozprostírá od hranic s Francií po město Blanes nedaleko Barcelony. Dá se považovat za českými cestovateli nejnavštěvovanější část španělského pobřeží. Města na tomto pobřeží vám nabídnou nejen zhlédnutí památek, výborné koupání, ale také různé atrakce a zajímavosti pro turisty.

Jedním z měst na pobřeží Costa Brava je Lloret de Mar, které leží asi 70 km na sever od Barcelony a zhruba 30 km od letiště v Gironě. Toto město patří mezi první turistická města na Costa Brava. Má 30 000 obyvatel a tím se řadí mezi největší město na pobřeží. Pobřeží Lloret de Mar má délku 7 km a rozléhají se tu 2 velké pláže – větší Playa de Lloret de Mar a Playa de Fenals, která je o půlku menší než předešlá. Obě dvě pláže poskytují turistům veliký komfort, luxus a komplexní služby.

Dále zde jsou 4 menší pláže, kde je mnohem větší klid. Z památek je na Lloretu je zřícenina hradu z 11. století, z jehož věže je nezapomenutelný výhled. Lloret je ideální pro cestující, kteří si chtějí užívat i nočního života. Služby hotelů jsou zde na velmi dobré úrovni.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Město Tossa de Mar je také na sever od Barcelony, nýbrž o 20 km dále než Lloret de Mar. Je vhodné pro trávení klidné rodinné dovolené a zřejmě nejromantičtější ze všech měst na Costa Brava. Je tu jedna hlavní pláž a více menších, dále také místa pro potápění ve skalnatých zátokách. Tossa má křišťálově čisté moře a velmi členité břehy. Z památek je tu dominantou středověká pevnost a hradby. Zde se nočním životem nežije, je tu větší klid.

Nejblíže k Barceloně je Blanes, a to asi 65 km. K letišti je to 40 km a s městem Lloret de Mar sousedí. Je to nejjižněji položené město na Costa Brava. Má pobřeží dlouhé 4 km a pláže položené blízko centra města. V zátokách jsou pláže menší a oblázkové. Z památek je tu nejznámější zřícenina hradu Sant Joan z 13. století. Navštívit lze i 2 botanické zahrady, což je další zajímavost v Blanes.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.