Španělsko – podnebí

Počasí, které můžete očekávat ve Španělsku

Vyrážíte na dovolenou do zahraničí a zjišťujete si, kolik stupňů můžete očekávat ve vaší oblíbené destinaci? V krásném a teplém Španělsku se teploty drží stále vysoko, a proto by ho měli volit lidé, kteří se chtějí opálit dozlatova či si užít příjemně teplého moře.

Celkové podnebí ve Španělsku je různorodé. A to hned z několika důvodů. Španělsko má totiž tři typy podnebí: kontinentální, na severu oceánský a středomořské klima, které se rozkládá na jižním a východním pobřeží. U severního pobřeží můžete zaznamenat chladnější klima, jelikož se jedná o zmiňované oceánské podnebí. V této oblasti se příliš turistů nezdržuje, protože léta jsou zde oproti zbylým oblastem chladnější a zimy mírné.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Na většině pevniny převládá kontinentální podnebí, jež přináší horká léta a skutečně studené zimy. Například v Katalánsku se kombinují dva typy podnebí a to kontinentální a středomořské klima. Pokud se vydáte na jižní či východní pobřeží naleznete zde suché, horké léta a slabé zimy. Nejlepší je do této destinace cestovat především v letní sezóně tedy od dubna až do října.

Jaké teploty můžete na tomto kontinentu očekávat? Vzhledem k tomu, že je Španělsko přímořský stát. V nejteplejší části celého Španělska tedy jižní a východní části pobřeží se v letní sezóně můžete setkat s teplotou okolo 30 ºC. V zimě zde potom můžete očekávat přibližně 8- 15ºC. I to je velice přijatelné. Většinou se zde nevyskytují žádné mrazy a podobně. Pozor si dejte ve vnitrozemí. Zde mohou teploty v létě dosahovat až 40ºC na sluníčku.

Proto dostatek vody, plavek a pohodlného oblečení, aby vám přeci jenom nebylo až takové horko. Ideální je mít také slamáky či jiné pokrývky hlavy. Ať je to jakkoliv, mrznout tady určitě nebudete!

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.