Rakousko – Solnohradsko

Solnohradsko proslulo jako rodná země W. A. Mozarta. V celém Rakousku nenajdete krásnější kraj – dvě třetiny území pokrývají hory s řadou lyžařských center (na jihu se rozprostírají Centrální Alpy – Vysoké Taury, Dachstein, Berchtesgarden), protéká zde řeka Salzach a zároveň se jedná o významné průmyslové centrum.

Hlavním městem oblasti je oblíbený Salzburg. Již v 8. století stálo na tomto území biskupství a sám Karel Veliký jej nechal povýšit na arcibiskupství. Nad městem se tyčí mohutná pevnost Hohensalzburgu, hradu, jehož stavba započala již v roce 1077. Uvádí se, že hrad je nejzachovalejším ve střední Evropě. Součástí hradu je i vyhlídková věž. Na nádvoří je několik stále funkčních děl a zajímavostí je, že z města se sem můžete nechat vyvézt lanovkou.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Dalším lákadlem pro turisty je rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta. Rakouský genius žil v letech 1756 – 1791 a za svůj krátký a velice bouřlivý život napsal více než 600 děl. Jeho tvorba patří k nejvíce ceněným pokladům světové hudby dodnes. Většina klavíristů u Mozarta začíná a ráda se k němu vrací. Skladatel vystupoval již od raného dětství po celé Evropě, své první písně skládal v pěti letech a své výjimečnosti si byl velmi dobře vědom. Vedl nákladný život, a přestože je tvůrcem výjimečné a velmi ceněné hudby, jeho výdělek nestačil na pokrytí rodinných potřeb a Mozart ve věku pětatřiceti let zemřel na infekční onemocnění v naprosté chudobě. Dodnes nám není známo, kde přesně leží jeho ostatky. Jeho dům je dnes přístupný veřejnosti a je v něm umístěna stálá expozice.

I díky Mozartovi je město kulturním centrem, což je patrné v každé roční době. Kolotoč začíná Velikonočními slavnostmi a pokračuje svatodušními koncerty, Mozartovými týdny, Solnohradskými slavnostmi a řadou divadelních představení na mezinárodní úrovni. Po celém městě jsou navíc k nalezení soukromé i veřejné galerie.

V jarních měsících se Salzbursko stává střediskem pro nadšence z vysokohorské turistiky a horského kola. Oblast nabízí stovky kilometrů značených tras různých úrovní a obtížností a přitom zažijete krásný pohled na podhůří. S prvním sněhem se každoročně otevřou brány všech zdejších lyžařských letovisek. K nevelkým, ale známým střediskům patří Lofer, které se sousedním Umkel-Heutal nabízí atmosféru pro klidnou rodinou dovolenou.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.