Bulharsko – Slunečné pobřeží

V záři slunce na Slunečním pobřeží

Jemný písek mezi prsty, slunce na obloze a pohodová nálada lidí kolem – to je Sluneční pobřeží v Bulharsku.

Letovisko Sluneční pobřeží se nalézá asi 35 km severně od města Burgas u pobřeží Černého moře. Díky přibližně 11 hodinám slunečního svitu denně je tato destinace dokonalou pro turisty, kteří chtějí odpočívat v doprovodu dobré hudby a pití na pláži. Pro ty, co mají rádi i historii a kulturu země, jež se chystají navštívit, bude jistě lákavé město Nesebar či Pomorie. Můžete v nich najít pozůstatky římské, byzantské ale i osmanské architektury.

Někteří však mají raději panenskou přírodu, pro ně doporučujeme se pohybovat na jihu černomořského pobřeží, kde Vám chráněné oblasti zaručí klid a samotu. Ticho Vám bohužel většina hotelových komplexů na Slunečním pobřeží nezajistí. Většina z nich skutečně nabízí velký komfort, ale svým vzhledem se spíše podobají obrovským panelákovým mutantům. Těm, kterým nevadí tyto hotely, si mohou objednat apartmá například v: Kontinental, Alba, Fenix nebo Dunay.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Nemusíte se obávat ani dopravy, přes celé Sluneční pobřeží jezdí všechny autobusy, které míří z Varny do Burgasu. Spoje jsou časté a spojení se zbytkem pobřeží proto zajištěné bez sebemenších problémů. Například cesta do přímořského městečka Obzor přes hory vyjde na cca 60 korun. Ceny jsou poměrně lákavé i pro české turisty.

Ať už budete ubytováni na Slunečním pobřeží kdekoliv, jistě si užijete i bulharskou kuchyni doplněnou bohatým a čerstvým ovocem, kterým jsou v letních sezónách především melouny, broskve a další. Hlavně si s sebou nezapomeňte přibalit dostatek opalovacího krému!

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.