Slovinsko – turistické cíle, základní slovníček

Slovinsko patří ke státům s rozmanitou přírodou, které dominují zasněžené alpské vrcholky. Jihozápadní část Slovinska lemuje 46 km dlouhé skalnaté pobřeží Jaderského moře. Pro turisty atraktivnější písčité pláže lze navštívit na přilehlém poloostrově Milje. Ve vnitrozemí lze navštívit krasovou oblast s impozantními krápníkovými jeskyněmi, historická centra významných měst a průzračně čistá jezera, na jejichž klidné hladině se zrcadlí vrcholky hor.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Turistické cíle:
Hlavní město Lublaň (280 000 obyvatel)
Toto nevelké hlavní město vybízí své návštěvníky k poznání slovinské historie, kultury, architektury a stylu života. Kolem historického centra města se klikatí řeka Lublanice, nad kterou se tyčí Lublaňský hrad. Z věží hradu lze při dobré viditelnosti dohlédnout až k Julským Alpám. K historicky cenným stavbám Lublaně patří Katedrála sv. Mikuláše, Kaple sv. Jiří, Pětiboká věž a architektonicky cenné mosty přes řeku Lublanicii.

Triglavský národní park
Na severozápadě Slovinska v oblasti Julských Alp byla část území o rozloze necelých 84 000 hektarů vyhlášena přírodním národním parkem. Dominantou národního parku je nejvyšší hora Slovinska Triglav s 2 863 m. n. m. Součástí tohoto národního bohatství jsou také horské chatky, bivaky a značené turistické stezky.

Jezero Bled
Jezero Bled – nejlákavější turistická destinace je současně hlavním symbolem Slovinska. Jedná se o rozsáhlé jezero ledovcového původu s malým přírodním ostrůvkem, na kterém byl vystavěn malebný kostelík. Okolí Bledského jezera obklopuje panenská příroda a vrcholky Julských Alp.

Škocjanské jeskyně
V přírodně cenné oblasti Kras na jihovýchodě Slovinska se nachází soustava vápencových jeskyní, které jsou od roku 1996 zapsány na seznamu přírodních památek UNESCO. Jeskyně lákají na 2 km zpřístupněnou trasu, na které lze obdivovat krápníkovou výzdobu, jeskynní řeku Reku a jedinečné 90 metrů vysoké dómy (jeskynní prostory).

Základní slovníček:

  • Dobrý den! – Dóber dán!
  • Na shledanou! – Nasvídenje!
  • Jmenuji se… – Moje ime je…
  • Děkuji. – Hvála.
  • Ano / ne – Já / Nè
  • Kde je…? – Kjé je…?
  • Policie – Policija
  • Pohotovost – Lekarna

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.