Slovinsko – Portorož

Portorož – sídlo městského typu, ležící u východních hranic Slovinska. Čisté přímořské pobřeží u Jaderského moře a tradiční klimatické lázně s poklidnou atmosférou jsou významnými přednostmi této slovinské destinace.

Území města Portorož je typicky dvojjazyčné s italskou a slovinskou jazykovou základnou. Přístav růží, jak zní doslovný překlad názvu města Portorož (Porto rose), bylo osídlováno již v dobách Římské říše a až do 19. století se jednalo pouze o malou „bezvýznamnou“ vesničku, obývanou převážně rybáři a těžaři soli. V roce 1891 byly v Portoroži založeny 1. lázně, které patří k největším a nejlépe vybaveným klimatickým lázním ve Slovinsku.

Lázně Portorož nabízí typické léčebné, ale i stále oblíbenější wellness pobyty. Pláže při pobřeží jsou zavezeny jemným pískem a dispozičně ideální pro rodiny s malými dětmi, neboť mořské dno klesá do hloubky jen velmi pozvolna. Návštěvníci města oceňují zároveň i širokou nabídku hotelů, apartmánů, sportovišť, ale i hazardních kasin. Kulturu ve městě obohacuje každoroční Festival slovinského filmu, který láká filmaře z celého světa a bienále současného umění, pro který je typické, že umělci tvoří svá originální díla přímo před publikem. Právě zmiňovaná turistika a cestovní ruch tvoří nejvýznamnější přínos do městské pokladny.

Portorož se ve školním roce přeměňuje na studentské centrum s jedinou soukromou mezinárodní univerzitou ve Slovinsku. Okolí města vyniká krásnou parkovou úpravou se spoustou květinových variací, převážně růží, podle kterých je toto malebné lázeňské město také pojmenováno. Přestože se město nemůže pochlubit historickými ani architektonickými skvosty, srdce Portorože vyniká příjemnými kavárničkami, taverničkami a restauracemi, které dotváří poklidnou atmosféru tohoto krásného letoviska.                  

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.