Slovinsko – Julské Alpy

Pro strávení aktivní dovolené v nadmořské výšce nad 2 500 metrů jsou Julské Alpy jednoznačně správnou volbou, jelikož právě tato část evropských Alp je považována za tu nejkrásnější.

Východní část Julských Alp se řadí k nejvyššímu pohoří Slovinska. Podstatně menší část Západních Julských Alp náleží sousední Itálii. Na území Slovinska a v útrobách Julských Alp pramení 2 významné řeky – Sáva (největší a nejdelší řeka Slovinska) a Soča (řeka s průzračně čistou vodou a přenádherným okolím). Julské Alpy tvoří pásmo, na sebe navazujících, pohoří s nejvyšší horou Slovinska – Triglav s výškou 2 863 m. n. m., který k výstupu na svůj kamenný vrchol láká všechny milovníky vysokohorské pěší turistiky.

Na severovýchodě leží skupina vrcholků Mangart s příkrou severní stěnou, skupina na západě Alp se nazývá Montasio – Fuart, která leží při hluboké soutěsce řeky Dogna. Poslední významnou skupinou pohoří na jihu Julských Alp je Canin, který se už ovšem nemůže pyšnit vysokohorským charakterem. Členitost vrcholků Julských Alp má ovšem něco společného – poskytují svým návštěvníkům úchvatnou podívanou na překrásné horské scenérie a adrenalinový horský výstup po skalnatých štítech.

Po cestách, vedoucích podél průzračných řek a kamenných soutěsek, se v letních měsících prohánějí zdatní cyklisté, kteří si vychutnávají především čistotu horského vzduchu. Poněkud odvážnější rafting je další oblíbenou aktivitou, kterou turisté hojně využívají během pobytu v Julských Alpách.

K tichým, romantickým procházkám vybízí malebná krajina pod kamennými alpskými vrcholky, které místy zdobí tradiční dřevěné pastoušky s pasoucím se dobytkem a hustými lesy v pozadí. K dalšímu atraktivnímu, turistickému cíli se řadí jezero Bled s ostrovním kostelíkem a nedalekým hradem, ležícím na hranici Triglavského národního parku.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

,.