Slovinsko – Bled

Krajina v okolí města Bled se díky své malebné rozmanitosti stala symbolem celého Slovinka. Turisté z celé Evropy jezdí k nedalekému Bledskému jezeru trávit svou aktivní dovolenou na kole nebo s trekkingovými holemi. Kromě sportovních nadšenců lze narazit také na návštěvníky místních lázní, kteří si vychutnávají čistý vzduch, vanoucí od vrcholků Julských Alp.

Bledské jezero
Za turistické centrum na úpatí Julských Alp je bezpochyby považováno Bledské jezero. Na ploše 145 hektarů se rozprostírá průzračně čistá a klidná hladina jezera, ve které se zrcadlí vrcholky nejvyššího pohoří Slovinska. Raritou jezera je kostel Nanebevzetí Panny Marie, vystavěný na jezerním ostrůvku, který je ideálně přístupný na loďce s převozníkem.

Hrad Bled
Z vrcholku přilehlé skály, z výšky bezmála 140 metrů, shlíží na bledské údolí středověký hrad. Kamenné hradby perfektně slouží turistům jako vyhlídkové terasy, ze kterých si lze nerušeně vychutnávat výhled po okolí. Za prohlídku jistě stojí také dochované expozice v interiéru hradu, který patřil po 8 století (od roku 1004) v držení biskupů z Brixenu.

Klimatické lázně
Švýcarský lékař Arnold Rikli – odborník na přírodní léčebné metody objevil v této krajině a místních termálních pramenech cenné léčebné účinky a založil zde roku 1858 1. lázeňský dům. Úspěšnost Rikliho metod v léčení migrény, vysokého krevního tlaku a revmatismu na sebe nenechaly dlouho čekat a v Bledu vznikl rozsáhlý areál klimatických Rikliho lázní. Úspěšnost lázní spočívá převážně ve velmi přísném léčebném režimu – velmi brzké ranní vstávání, opravdu dlouhé procházky po okolí, koupání ve vyvěrajících minerálních pramenech a v jezeře.

Soutěska Vintgar
Během cestování po okolí Bledu by si žádný návštěvník neměl nechat ujít zdravou, 1,5 km dlouhou procházku soutěskou Vintgar. Na návštěvníky zde čeká přirozená kamenná úbočí, průzračná říčka, která věrně kopíruje terén a místy strmě padá z kamenného přesahu a vytváří menší vodopády. Soutěsku Vintgar lemují dřevěné lávky s bezpečnostním zábradlím, které zajišťují turistům pohodlnou a zároveň bezpečnou cestu.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.