San Marino – turistické cíle

Malý vnitrozemský stát San Marino je mezi turisty oblíbený hlavně díky svým dominantním pevnostem a hradbám s nádhernými výhledy až k pobřeží Jaderského moře. Turistika tvoří více jak 60 % HDP země, nepatrný přínos do státní pokladny má také zemědělství (pěstování obilí, vinné révy, oliv). Každý rok zemi navštíví bezmála 3 mil. turistů. Ekonomika státu se charakterizuje nízkou sazbou daně, a proto nákupy v této zemi jsou pro turisty velmi výhodné. Mezi oblíbené suvenýry se řadí např. móda, zlaté šperky, víno s ochrannou známkou San Marino a kvalitní olivový olej extra virgine. Po celém světě je San Marino proslulé převážně díky prestižnímu závodu automobilů Formule 1. Od roku 1980 se každé jaro na okruhu v Imole (italské město 100 km severně od San Marina) pořádá závod Velké ceny San Marina.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Turistické cíle

Historický střed hlavního města
San Marino je středověké městečko plné památek, museí a uměleckých děl.

Palazzo Pubblico – dominantní stavba na Náměstí svobody a zároveň sídlo vlády. Před budovou se tyčí socha Svobody, která byla San Marinu darována v roce 1876 šlechtičnou z Berlína.

Bazilika San Marino – bazilika je zasvěcena patronovi země a byla vystavěna v neoklasickém slohu

Kostel San Pietro – uložiště ostatků světců Marina (zakladatele státu) a Lea.

Kostel svatého Františka

Kostel svatého Quirina

Cesta k vrcholu hory Monte Titano (755 m. n. m.)
Každý turista San Marina by si neměl nechat ujít procházku po kamenné cestě k vrcholu nejvyšší hory země. Po cestě turisté míjí 3 historicky významné pevnosti, které ve své době plnili funkci strážních věží. První a zároveň nejstarší pevností je La Guaita, druhá nese název La Cesta a třetí La Montale, která byla vystavěna na nejnižším vrcholu hory Monte Titano. Ve druhé jmenované se nachází museum zbraní a vojenského vybavení od 15. do 20. století. Siluety těchto tří pevností jsou vyobrazeny na vlajce i státním znaku San Marina.

Muzeum starých automobilů Maranello Rosso
Milovníci historických a závodních aut si přijdou na své v muzeu starých automobilů, nedaleko historického středu města San Marino. Vzácností muzea jsou vozy z automobilky Enza Ferrariho.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.