San Marino – náboženství, nakupováni, tradice

Historie San Marina se podle legendy datuje od roku 302 n. l., kdy křesťan Marino, povoláním kameník, prchal před náboženským útlakem z rodné Dalmácie a na hoře Monte Titano (nejvyšší hora země 755 m. n. m.) založil křesťanskou osadu. Svátek k uctění památky svatého Marina a založení republiky slaví sanmariněné každoročně 3. září. V průběhu let se San Marino stalo samostatným a nezávislým státem, který ve své době obdivoval i sám císař Napoleon pro ideu šířit svobodu nenásilnou cestou víry. V těžkých dobách evropských dějin se obyvatelé San Marina vraceli ke své tradici a poskytovali azyl a pomoc lidem pronásledovanými tyrany, bez ohledu na náboženství a společenské postavení. Až 100 000 uprchlíků nalezlo v tomto mírumilovném státě azyl během 2. světové války. Dnes tato republika s nejstarší platnou ústavou z roku 1600 zastupuje významnou roli obránce lidských práv na mezinárodní úrovni.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Náboženství
Obyvatelé San Marina jsou převážně věřící, vyznání římskokatolického (96 %) a pouze 4 % obyvatel jsou ateisté nebo jiného vyznání. Tradice náboženství je úzce spjata s vyznáním zakladatele státu Marina a významně ovlivněna dějinami Itálie, která San Marino obklopuje ze všech stran.

Nakupování
Ekonomiku San Marina charakterizuje velmi nízká sazba daně, která příznivě ovlivňuje rozhodování turistů při nákupu. Cestovní ruch také z více jak 60 % plní státní pokladnu. Každoročně tento stát navštíví bezmála 3 mil. turistů a mezi nejoblíbenější suvenýry se řadí móda, zlaté šperky a domácí víno s ochrannou známkou San Marino.

Tradice
3. září – Svátek San Marina a založení republika
Sanmariňané jsou velmi hrdí na svého zakladatele a historii svého státu a proto každoročně 3. září slaví založení své republiky.

Efektní střídání stráží u historických památek
Střídání stráží u bran vybraných historických památek má v San Marinu velmi silnou tradici a zároveň je velmi vyhledávanou atrakcí turistů.

Poštovní známky
Služba veřejné pošty byla v San Marinu založena už v roce 1607 a historické prameny dokládají, že se jedná o 1. veřejnou poštovní službu na světě. Dodnes si stát San Marino tiskne poštovní známky sám, a jelikož tisk probíhá ve velmi omezeném množství, stávají se velmi ceněnou komoditou sběratelů.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.