Řím – italské speciality

V průběhu mnoha let bylo o obyvatelích Itálie řečeno mnohé. Každý druhý muž je zde narozen s vroucí krví Don Juana, Řím je nejkrásnějším městem světa, Italové mnoho mluví, ale málo činí…O pravdivosti všech těchto výroků se můžeme dohadovat dlouhé hodiny. Můžeme si ale být zcela jistí, že tvrzení o dráždivéi noblese a delikatesnosti Italského jídla, je pravdivé.

Každý ví, že Italské těstoviny a potraviny jsou z jen té nejlepší mouky na světě. Americké řetězce se mohou třeba přetrhnout v jejich napodobení, avšak nikdo neupeče tak dobrou domácí pizzu, jako rozený Ital. Takže pokud se rozhodnete navštívit Řím, hoďte za hlavu myšlenky na jakoukoli dietu. Protože pokud jste v Římě, nemáte sebemenší šanci odolat tamnější tradiční a lákavé gastronomii.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Italská kuchyně je známá například pro svůj ojedinělý chléb s česnekem a olivami nazvaném bruschetta.Doporučuji okusit tradiční delikatesní spaghetti (samozřejmě Boloňské, ovšem Milánské či Carbonarské jsou také více než výtečné), nebo speciálně upravené jehněčí na způsob abbacchio. Itálie je známá svou výbornou kvalitou vín a Italové jeho častou, ovšem také degustérskou konzumací. Není přeci kam spěchat.

Probudit se v Římě je nádherným zážitkem. A pokud máte při ruce nějaké to jídlo, celý svět se stane lepším! Ke snídani si můžete dát již zmiňovnou bruschettu s některým z výtečných Italských sýrů. Věřte, že zažijete krušné chvíle, který ze sýrů si vybrat. Protože nabídka je opravdu veliká! Doporučujeme tradiční sýr Mozzarella, který je ovšem v Italském podání zcela novým zážitkem, než na jaký jste byli doposud zvyklí. Pokud vyhledáváte spíše jiný druh sýru, sáhněte po sýru Proscuitto. Nejlepší je v kombinaci s melounem, kdy zcela zozdráždí vaše chuťové pohárky. Můžete ovšem zvolit také klasické expresso s toustem pomazaným nutellou.

Nejběžnějším jídlem k obědu jsou v Římě těstoviny na všechny možné způsoby. Je zde na výběr z opravdu spousty druhů. Těstoviny můžete dostat připravené s masem, plody moře či jen se zeleninou. Záleží zcela na vás, protože fantazii se zde meze nekladou. Doporučujeme si k jídlu objednat víno Colli Albani.

K večeří většinou italové konzumují maso, ryby či zeleninu. V zásadě můžete nají v každé restauraci také prostá chutná tradiční jídla, která jsou pro svou lehkost k večeři jako stvořená. Pokud si vyberete chod s rybou či zeleninou, doporučujeme si objednat také víno Colli Lanuvini, nebo Marino Bianco. Je pěkné si také trochu zaexperimentovat a vyzkoušet lokální, typicky Římská jídla a speciality podniků. Určitě nevynechejte různé druhy pizzy, desert a káva po jídle jsou také příjemným zpestřením. Mohu vám doporučit mnoho ze sladkých desertů, které jsou opravdu výtečné. Ovšem je mi jasné, že dáte-li si jedenkrát pravou italskou zmrzlinu, nebude už chtít vyzkoušet žádný z jiných italských desertů. Je přímo nakažlivá!

Pro obyvatele Říma a celé Itálie je jídlo něčím víc, než pouhým zvykem či dokonce potřebou. Jsou to chvíle, kdy se čas zastaví, kdy jste se svými blízkými. Tak se nikam nežeňte a vychutnávejte tyto neopakovatelné chvíle, stejně jako byste vychutnávali kopeček  italské kávové zmrzliny.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.