Řím – fontána di Trevi

Okouzlující fontána di Trevi v srdci Říma.

Plánujete cestu do překrásného Říma a jednou z vašich oblíbených náplní dovolené jsou procházky po historických částech daných měst? Nesmíte rozhodně vynechat návštěvu svým vzhledem okouzlující fontány di Trevi, která vás uchvátí a ohromí zároveň.

Fontána di Trevi je šestadvacet metrů dlouhý kolos, který je celý vytesaný z mramoru. Na šířku má celých dvacet metrů. Toto umělecké dílo s nádherným barokním sousoším z roku 1762 má představovat boha moří Oceána (Neptuna), jež stojí na velké mušli, kterou táhnou mořští koně. Po stranách se nacházejí také sochy Zdraví a hojnosti. Výše uvedená fontána se stala v  průběhu let tím nejznámějším symbolem celého Říma.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Hlavním stavitelem tohoto monumentu se stal Niccola Salvi, jež byl pověřen výstavbou fontány papežem Klementem XII., avšak svůj podíl tu zanechal i známý stavitel Bernini. Její nádherný vzhled je zakončený vysokým obloukem di Trionfo, který se nazývá „Královstvím oceánů“ a zároveň tvoří zadní fasádu paláce Poli.

Původně tudy vedl i akvadukt, který měl za úkol zásobovat celý Řím vodou.  Na konci akvaduktu se měla postavit pro zvelebení ona fontána. Vodovod se nazýval Aqua Vergine – Panenská voda podle panny Trivie – Trevi. Odtud poté vznikl i název celý fontány.

Fontánu Di Trevi proslavil Felliniho film La Dolce Vita (Sladký život), který byl natočen v roce 1972. V hlavních rolí s famózní Anitou Ekberg.

Pokud se do přepychového Říma chcete vrátit znovu, tak nezapomeňte vhodit do fontány di Trevi minci. Mělo by to být levou rukou přes pravé rameno, aby to podle údajné pověsti fungovalo.

Hodně štěstí a hlavně si užijte výlet po historické části celého Říma a impozantní pohled na fontánu di Trevi. Její krása si vás podmaní.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.