Řím – fontána del Moro

Okouzlit vás může i Maurova fontána.

Vydat se do Říma a nenavštívit nejkrásnější římské náměstí Piazza Navoca na němž můžete spatřit mnoho krásných historických úkazů. A jedním z nich je i fontána del Moro. Zajeďte se podívat do nejkrásnějšího kouta Říma. Pro milovníky památek a historie je Řím jako stvořený.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Jedno z nejnavštěvovanějších náměstí celého Říma se nalézá na místě, kde byl původně v roce 85 Domiciánův cirkus (Circo Agonale). Zachoval se tak i jeho půdorys 240 metrů krát 65 metrů. V tomto cirkusu se pořádali gladiátorské bitvy a podle pověsti zde byla umučena i svatá Anežka Římská. Fontana del Moroje nejstarší ze tří zde se nacházejících fontán. Lokalizačně jí můžete najít na jižním konci náměstí. Přezdívá se jí Maurova nebo také Mouřenínová fontána. Její kašna společně s kašnou fontánou Neptunovou z roku 1575 od Giacoma della Porta. Sochy však pocházejí z doby pozdější. Největších změn se jí dostalo v roce 1644, kdy se zahájil radikální proces barokizace. V této době se stavby ujal stavitel Bernini a vytvořil tak z fontány del Moro úchvatné dílo. Poznat tuto fontánu můžete díky soše Maura a krásného delfína. Odtud pochází také druhý název Maurova fontána.

Ať už si Řím vyberete pro svoji návštěvu nebo ne, všechny jeho památky mají svojí dlouholetou historii, která stojí o povšimnutí. Proto by bylo jistě krásné věnovat trochu času nočním procházkám, které vás v tomto nádherném městě oslní svojí nečekanou krásou a blahodárností pro vaše tělo.  Nebojte se projít po náměstí Piazza Navoca a už vůbec ne vhodit do fontán mince pro štěstí. Ostatně nikdy nevíte, kdy se vám to může zrovna hodit. A navíc tradice jsou tradice.

 

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.