Řím – fontána čtyř řek – Piazza Navona

Na jednom náměstí i fontána Čtyř řek.

Pokud se vydáte do Říma, zavítejte i na náměstí Navona, jež oplývá různými krásami. Jednou z nich je i fontána Čtyř řek, kterou nesmíte ve svých cestách a procházkách po historické části Říma opomenout. Nebojte se a s chutí vyražte do města. Návštěva fontány Čtyř řek už vás čeká.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Náměstí Piazza Navona je charakteristické památkami a velkolepými fontánami, které symbolizují úžasnou Římskou říši. Jinak tomu také není u slavné fontány Čtyř řek v italštině „Fontana dei Quattro Fiumi“, která byla vybudována v roce 1651 a nachází se přímo uprostřed zmiňovaného náměstí, jež má tvar široké elipsy. Vybudoval ji slavný stavitel Bernini, jehož dílem tato fontána byla již  druhým v pořadí.

Fontána Čtyř řek je zdobena nádhernými barokními sochami. Jsou vcelku čtyři a každá z nich představuje jinou řeku, jež byly tehdy symbolem pouhých čtyř světadílů. To bylo proto, že znali v tehdejší době pouze čtyři světadíly. Naši známou Evropu zastupuje Dunaj. Písečná Afrika se představuje díky Nilu. Ameriku by měla symbolizovat Rio de la Plata a Asii zastupuje Ganga.

Každá socha symbolizující jednotlivou řeku je něčím jedinečná a výrazná. Například socha řeky Gangy je veselá a radostná, což má symbolizovat splavnost. Zajímavostí je, že hlava sochy Nilu je z větší části zakrytá. Tento úkaz si může prostě vysvětlit, lidé tehdy ještě nevěděli, kde Nil pramení. Socha Dunaje se potom dotýká erbu papeže, jelikož je nejblíže Římu. A poslední socha řeky Rio de la Plata sedí na hromadě mincí, což tehdy naznačovala bohatství Ameriky hlavně díky zlatu. Na fontáně také můžete najít mnoho ozdob v podobě květin, zvířat – lev, kůň a had, nebo zde můžete naleznout dvě holubice s malou ratolestí v zobáku.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.