Řím – autobusová doprava

Město Řím má velice funkční autobusovou dopravu po celém městě. Autobusy jezdí zhruba od 5:30 ráno do půlnoci večer a to každý den. Denní doprava je doplněna o noční autobusy, které jezdí po celou noc podél hlavních tras.

V centru města, které je nejhojněji navštěvováno turisty, je hlavní zastávkou autobusové městské dopravy ta naproti Termini Station. Termini je hlavní tepnou celé městské dopravy v Římě a pokud používáte MHD k přesunu na všelijaké městské památky a turistické atrakce, Termini Station se vám jistě stane známým místem.

Městská autobusová doprava je často využívána jen na krátké vzdálenosti, ke svezení na stanice metra či vlaků. Nicméně, ve starobylém centru Říma nejezdí ani metro či vlaky a autobus vás sem dopraví jako jediný. I tak jsou ale autobusová spojení v centru města značně omezena. Ujistěte se proto, jestli máte opravdu dobrou vycházkovou obuv.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

UŽITEČNÉ AUTOBUSOVÁ SPOJENÍ

Při návštěvě Říma samozřejmě musíte navštívit Vatikán, Španělské schody a Koloseum. Budou vám přístupnější, pokud se svezete metrem. Starobylé centrum ovšem není přístupné metru a budete muset zvolit, v Římě tolik oblíbenou, chůzi či některý z městských autobusů.

Některé z nejfrekventovanějších a nejžádanějších tras jsou vypsány níže, ovšem v Římě jich je samozřejmě mnohem více.

40 – Termini – Piazza Venezia – Argentina – Piazza Pia (Vatican)

64 – Termini – Piazza Venezia – Argentina – Vatican

62 – Repubblica – Spanish Steps – Piazza Venezia – Argentina – Vatican

81 – Vatican Museums – Piazza Imperatore (Španělské schody) – Piazza Colonna (Fontána Di Trevi) – Piazza Venezia – Circo Massimo – Colosseum

60 – Repubblica – Piazza Venezia – Colosseum – Circo Massimo

H – Termini – Piazza Venezia – Argentina – Trastevere

9 (tramvaj)- Argentina – Trastevere

JÍZDENKY na městský autobus, tramvaje i metro

  • B.I.T. za 1.50 € Obyčejná jízdenka, platná pro jednu jízdu metrem či 75 minutovou jízdu všemi autobusy ve městě

  • B.I.G. za 6.00 €  Denní jízdenka, platná pro neomezené celodenní jízdy všemi druhy městské hromadné

  • B.T.I. za 16.50 €  3denní turistická jízdenka, platí pro ni to samé, co pro celodenní jízdenku. Taktéž pro autobus, metro i tramvaje.

  • C.I.S. za 24.00 €  Týdenní jízdenka

ELEKTRICKÉ AUTOBUSY

Malé elektrické Římské autobusy jsou jako stvořené pro zvědavé oči turistů a jejich kamery a fotoaparáty. Jsou to seriózní autobusy, ne jen turistická atrakce. Jako téměř všechny autobusy v Římě, nemají dostatek míst k sezení a jsou často přeplněné k prasknutí.

Jezdí každým dnem, včetně neděle a to hlavně na trasách, ke kterým nemají normální městské autobusy přístup. Velice snadno se s nimi dostanete např: k Pantheonu, Fontáně Di Trevi i Španělským schodům (minibus č. 116)

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.