Řecko – Řecké suvenýry

Řecko je skvělým místem, kde můžete prožít vskutku dovolenou podle vašich představ. Tyrkysové moře, upravené písečné pláže, romantické laguny, veselí lidé a chutná kuchyně. Přivezte si kousek řecké kultury domů prostřednictvím suvenýrů, které vám vykouzlí onu nefalšovanou atmosféru.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Mezi tradiční alkoholické nápoje zcela jistě patří anýzová pálenka s názvem Ouzo, která je skvělým darem pro vaši rodinu či příbuzné. Po Řecku je velmi proslavené značka Plomari, což je také malebné městečko, kde se jiskrný nápoj vyrábí. Každou hospodyňku určitě potěší originální olivový olej, jenž má v Řecku dlouholetou tradici.

Opravdovou chuť a vůni nezapomenutelného Řecka si uchováte díky chutnému likéru z Mastixu. Mastix je pryskyřice, která se vyskytuje a zpracovává výhradně na ostrově Chios. Z Korfu si dozajistě přivezete citrusový nápoj Kumquat. Turisty oblíbená je také Metaxa, víno, speciální med z tymiánu, aromatické bylinky nebo sladkosti. Pánové jistě nepohrdnou sklenicí plnou oliv. Milovníky sýru skočí po nabídce opravdu pestré.

Vydejte se na místní trh, který je tím pravým místem k nákupu suvenýrů. Najdete tady opravdu vše, na co si jen vzpomenete. Populární jsou kožené výrobky v podobě pásků, kabelek a obuvi. I šatník se může pyšnit řeckým přívlastkem, pořiďte si kožešiny, krajky nebo typické řecké šaty. Krásu můžete zvýraznit šperkem a řeckou kosmetikou přímo z lůna panenské přírody. Opravdu originální je řetízek zdoben korálky a mezi místními je znám jako Kombolói. Pokud chcete být pod ochranou, vsaďte na modré oko, což je talisman proti zlu. Tento zvyk naleznete také v Turecku.

Interiér domu vylaďte keramickými předměty, jenž se ve velmi hojném počtu prodávají na ostrově Kréta. Tkané přehozy a koberce jsou jistotou, která potěší.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.