Řecko – Řecká kuchyně

Snad v každém velkoměstě je alespoň jedna řecká restaurace, proč? Řecká kuchyně, pyšnící se téměř 4 tisíce let starou historií je neskutečně bohatá. Jako jedna z mála dokáže nasytit vyznavače vegetariánství i milovníky masa.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Jaké je tedy tajemství tak chutných pokrmů? Jídla se vždy připravují z těch nejkvalitnějších a nejčerstvějších ingrediencí. Čerstvá zelenina, bylinky a hlavně olivový olej! Olivový olej patří téměř do každého řeckého jídla, je velmi chutný a co víc, má blahodárné účinky na lidské zdraví. Řekové věří, že dokáže pomoci při vysokém krevním tlaku a umí vyléčit ekzémy. Jeho přidávání do zeleninových salátů má zase nabít vlasy a pleť novou energií a vitalitou. Nicméně, není větší požitek, než ochutnat čerstvá řecká rajčata, cukety, lilky, zelené fazole, černé olivy či mnoho druhů ovoce utrženého přímo ze stromu.Recko3

V dnešní době není snad známější jídlo než gyros. Připravuje se z různých druhů grilovaného masa, nejčastěji jehnečího a je podáván v chlebové placce se zeleninou. Na ulici často zaslechnete slovo moussaka, je to směs baklažány s mletým masem. Vegetariáni si přijdou na své ochutnáním řeckého salátu, plného rajčat, oliv, okurky a sýru feta. Neméně chutným jídlem jsou dary moře typické pro středomoří.

Řekové si velmi rádi potrpí i na chutné víno, narodil se zde Dionýsos, patron vína. Je známo, že i Karel IV. si víno nechával dovážet právě z Řecka. Pokud máte chuť na něco ostřejšího, vyzkoušejte nápoj Ouzo, je to čistý alkohol a základní složka je anýz, rýhované nažky, jejichž vůně orientu Vám už nedá spát. Mezi turisty je ale nejvíce známá pálenka Metaxa.

Pokud plánujete prázdninovou cestu do Řecka, o jídlo a restaurace tu není nouze. Spousta restaurací si už zvykla na nával turistů, takže si můžete vybrat i z mezinárodní kuchyně. Restaurace jsou otevřeny dlouho do noci a vůně grilovaného masa je cítit na každé ulici.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.