Rakousko – Příroda

Rakousko je zemí plnou přírodních krás jako jsou především hory a jezera. Příroda je tu divoká s nepřeberným množstvím vzácných úkazů.

Liechtensteinklamm je úplně nejhlubší soutěskou v Alpách a najdete ji v Salzbursku. Cesta soutěskou je vedena hned nad vodou po několika mostech na skále, přes děsivé žebříky a různé tunýlky. Při průchodu soutěskami moc světla nezahlédnete, a to kvůli úzkým uličkám ve skalách. Silným zážitkem se pro všechny stává pohled na divokou neutichající vodu. Ke konci soutěsky se před vámi objeví vodopád. Vstupné do Liechtensteinklammu je 3,5 EUR.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Krimmelské vodopády se nacházejí také v Salzbursku. Jsou necelých 400 m vysoké a řadí se k největším vodopádům ve střední Evropě a ve světovém žebříčku jsou na místě čtvrtém. Kolem vody je neuvěřitelný hluk. Vstup je zde levnější, a to 1,5 EUR. Voda spadá do Salzašského údolí a procházkou lesní cestou můžete zhlédnout z několika vyhlídkových lokalit právě řítící se vodu. Celá prohlídka sama o sobě zabere asi 2 hodiny. Určitě se oblékněte do nepromokavého oděvu a bot.

Solná komora, oblast s mnoha jezery, je známým lázeňským místem. Nachází se opět v Salzbursku, a navíc zasahuje do Horního Rakouska a Štýrska. Solná komora byla zařazena na seznam UNESCO. Zdejší jeskyně jsou celé pod pohořím Tennengebirge. Teplota v podzemí nikdy nepřesáhne 0 °C, tudíž voda uvnitř zmrzne a tvoří ledové útvary. Centrem solné oblasti je krásné městečko Hallstatt, jeho zajímavostí bylo až donedávna to, že jeho přístup byl pouze po vodě. Až do současné doby se tu však těží sůl.

Zajisté nejkrásnějším jezerem celé Solné komory a i celého Rakouska je Wolfgangsee. Dalšími rakouskými jezery, z nichž je většina součástí Solné komory, jsou Attersee, Bodensee, Mondsee, Millstättersee, Neusiedlersee, Ossiacher See, Traunsee, Weissensee a Wörthersee.

Největší ledovou jeskyní na světě v této lokalitě je Svět ledových obrů v pohoří Tennengebirge. Chodby a dómy, které jsou součástí ledových obrů, jsou děleny na mnoho částí, jmenovitě Ledový palác, Krápníkový dóm, Dóm krále Artuše a nesčetné množství dalších. Přední část, jež je dlouhá zhruba 1 kilometr, je pokryta velkou vrstvou ledu o obrovském objemu. Prohlídka ledové jeskyně je zajímavá tím, že si návštěvníci po cestě sami svítí lampami, jelikož zde není využíváno elektrické energie. Nejhlubší rakouskou jeskyní je Mammuthöhle, což je komplex s více jak 50 km jeskynních prostor, které jsou umístěny v několika patrech. Bohužel veřejnosti je přístupný zhruba pouhý 1 km, a to především oblasti bez krápníků, avšak s erozními jevy.

Přírodní park Thayatal se rozléhá v dolnorakouské podyjské oblasti Rakouska po obou březích Dyje. Důležitý je také pro Českou republiku. Důvodem je, že se s Rakouskem dělíme o tento přírodní park. Na rakouské straně Thayatalu je jejich úplně jedinou obcí městečko Hardegg, ve kterém byl postaven i stejnojmenný hrad.

Dále jsou podél Dyje louky, kde naleznete mnoho druhů fauny i flóry a také skalní útesy tu tvoří krásný přírodní reliéf. Místní podyjská krajina je rozprostřena na relativně malém prostoru a navíc i na tak minimální ploše tu najdete pár zřícenin hradů, tedy již zmíněný Hardegg nebo také Nový Hrádek a Kaja.

Nedaleko českých hranic se nachází oblíbené místo a cíl všech horolezců a turistů, a to oblast tvořená vápencem, která je nazývána Hohe Wand. Tento přírodní úkaz má na šířku zhruba 10 kilometrů. Je to především skalní val a obsahuje mnoho turistických, ale také rovnou jištěných cest s různými stupni obtížnosti. Horolezci tu budou doslova jako v ráji. Na vrcholu této vápencové oblasti čekejte úžasnou vyhlídkovou terasu, jejíž název je Skywalk, z níž uvidíte na nejvyšší dolnorakouský bod.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.