Rakousko – Praktické informace

Vypravíte-li se do Rakouska, je dobré vědět pár užitečných skutečností, jako například, jaká je otevírací doba obchodů, kdy jsou otevřeny pošty, kde budete mít k dispozici internet nebo také jak vyhledat lékařskou pomoc.

Co se týče obchodů, jejich otevírací doba je daná zákonem. Mohou být otevřeny od pondělí do pátku od 6:00 do 19.30. O víkendu je povolena pouze sobota, a to pouze do 17:00. V neděli a o státních svátcích se nepracuje. A na to si Rakušané potrpí. Samozřejmě otevírací doba se obchod od obchodu liší, avšak nejčastěji je to ve všední dny od 9:00 do 18:00, v sobotu od 8:00 do 12:00. Další striktností jsou polední pauzy, pouze ve velkoměstech a v rušných turistických oblastí tomu tak ne vždy je. V centru bývá mnohdy otevřeno až do 23:00. Cennou radou by pro vás mohlo být kupovat většinu věcí v klasických obchodech nebo v trafikách než na benzinových pumpách či v restauracích z důvodu nemalých přirážek na ceně.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Chcete-li poslat pohledy, dopisy nebo balíky, místní pošty mají otevřeno zhruba jako u nás v ČR. Snad jedinou výjimkou je to, že hlavní pošty ve velkoměstech občas fungují i v noci, někdy i nonstop. Známky na psaní zakoupíte jak přímo na poště, tak i v trafikách. Schránky tu mají žlutě nebo oranžově natřené.

V dnešní době využívá internet snad každý a mnoho lidí si to bez něj už neumí představit. Využít k tomu jistě můžete zdejší internetové kavárny, turistická návštěvní centra a některé pošty. Přibližná cena je 5 eur za hodinu. Potřebujete-li si zavolat a momentálně nemáte k dispozici telefon, můžete v případě nouze použít tamní telefonní automaty. Některé jsou však pouze na telefonní karty.

V každém městě v Rakousku jsou lékařské ordinace a lékárny. V Alpách pak najdete přímo horskou záchrannou službu. Pokud potřebujete ošetřit, pohotovostní služby lékařů vám poskytne policejní stanice. Dobrým tipem pro cestující do Rakouska je předběžné sjednání cestovního úrazového pojištění.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.