Rakousko – Pěší turistika a hory

V rakouských horách budete v centru přírody, a tedy na čerstvém vzduchu, a to doslova. Hory zde nejsou jen o lyžování, ale také o pěší turistice, tudíž o pohyb nebudete mít nouzi.

Pěší turistika není určena jen pro dospělé, ale jelikož zdejší hory jsou opravdu různorodé a nabízejí mnoho turistických úrovní, túru zvládnou hravě i malé děti, senioři a také ne úplně vysportovaní jedinci. Navíc je tu možnost využít lanovek, které vás vyvezou až na vrchol hory v případě potřeby.

Co je další neodolatelnou vlastností rakouské přírody? Samozřejmě relax pro uši, když uslyšíte znít zvony pasoucího se dobytka.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Ve vysokých úrovních hor tu stále stojí statky, které nejsou opuštěné, nýbrž zde dodnes žijí lidé v ne úplně lehkých podmínkách. Avšak v současné době se i tyto regiony modernizují kvůli stále většímu přílivu turistů, takže tady najdete upravené stezky a trasy pro kola.

Alpy jsou pohořím s oblastmi věčně zasněženými a dále místy se svahy, kde se pěstuje vinná réva.

Máte-li v plánu výlet do Alp, dopředu se informujte, jaké bude daný den počasí, což naleznete na místních obecních úřadech. Překvapení pro vás může být, dozvíte-li se, že sice slunce svítit bude, ale místy budou mlhy a také například kroupy. Ano, i to je zde možné, a to hlavně díky opravdu nevyzpytatelnému horskému počasí. Počítat tedy musíte se všemi alternativami, a tak si nezapomeňte přibalit i teplé oblečení a pláštěnku.

Procházka nejen v horách, ale i ve vesnicích je nezapomenutelná. Jsou tam úzké uličky a překrásné venkovské domy. Bude to jistě pohlazení pro vaši duši.

Obtížnost horských tras berte s rezervou a pouze orientačně, jelikož udávaný stupeň obtížnosti je velice individuální. Základem pro úspěšné zdolání vršku je samozřejmě zodpovědnost. Trasy se značí barvami podél jednotlivých stezek. Modrá symbolizuje dobře udržované cesty bez nebezpečí, tudíž je vhodná pro kohokoliv. Červené stezky mohou být strmé, mohou obsahovat kameny a obtížnější lokality jsou zajištěny lanem z oceli. Červená je vhodná pro lidi s alespoň minimální znalostí a zkušeností s tímto terénem. Důležitá je tu bezesporu výbava, jako je helma a pevné boty. Černá barva značí tu nejtěžší obtížnost a tyto trasy jsou velmi náročné. Prochází se v tomto případě i skalnatým terénem a podmínkou pro zdolání tak těžké trasy je výborná fyzička, pevná obuv a kvalitní výstroj.

Budete-li mít obtíže a dostanete se do svízelné situace, zavolat můžete na číslo 112, které platí po celé Evropě. Nebo lze použít Alpský nouzový signál volání o pomoc, tedy vysíláním signálů baterkou, fotoaparátem nebo různými zvuky. Vysílá se 6 signálů za minutu po 10 vteřinách, poté je 1 minuta pauza, a vše se opakuje. Za odpověď se považují 3 signály za minutu po 20 vteřinách, 1 minuta pauza a vše se opakuje.

Na doplňkových tabulkách najdete i informaci, za jakou dobu byste měli danou trasu zdolat. Je to ale opět značně individuální záležitost, přispívá tomu i počasí a jiné faktory.

Na loukách se pasou krávy, které se dokážou dostat celkem daleko. Pokud dostanete chuť na čerstvé mléko, navštivte salaš a majitelé vám dají moc rádi ochutnat. Poté vám samozřejmě nabídnou další mléko nebo domácí sýry ke koupi. Jejich výrobky mají nezaměnitelnou a nezapomenutelnou kvalitní smetanovou chuť.

Horské chaty umožňují turistům nocleh, a to hlavně případě, když nechtějí scházet zpět do údolí.

Horská turistika není pouze letní radostí, ale v zimě můžete vytáhnout sněžnice a chodit s nimi v lehkém terénu.

Jedna z nejznámějších evropských turistických cest vede celým Tyrolskem ze St. Johannu až po St. Anton. Velmi oblíbenou je též městská varianta, kde se ocitnete na trase po tyrolských kulturních památkách.

Jednotlivé varianty tras jsou vzájemně propojeny s hlavní trasou, a tak pokaždé vyjedete na stejném místě.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

,.