Rakousko – Měna, nakupování

Současnou rakouskou měnou je Euro. Než se do Rakouska vydáte, měli byste vědět pár užitečných informací ohledně místních bank, o platebních kartách, které zde můžeme uplatnit a nebo také, jaký je aktuální měnový kurz.

Platební karty jsou akceptovány téměř ve všech zařízeních, ať už se jedná o hotely, obchody nebo restaurace. Samozřejmostí je též výběr peněz kartou z bankomatu. Ve větších obchodech však občas nepřijímají klasické VISA karty ani MASTERCARD, a to především z důvodu větší bezpečnosti. Vhodné je mít dopředu zřízenou kartu Maestro a vaše platba proběhne bez problémů.

Ke směnění peněz můžete využít banky i směnárny. Ve směnárnách bankovních budou vaše peníze vyměněny za oficiální měnový kurz, směnárny na letišti nebo nádraží si účtují navíc manipulační poplatek.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Zřejmě nejrušnější oblastí v Rakousku, co se nakupování týče, je Vídeň. Avšak překvapením, a to nemilým, pro vás může být, že zde naleznete zboží totožné s českým a navíc ani cena nebude menší.

Potraviny lze pořídit buď v levnějších supermarketech jako je Lidl, Plus nebo Penny Market, anebo v těch dražších, ke kterým se řadí Billa a Interspar. Avšak obecně tu najdete spíše menší obchůdky, nákupních center nebo supermarketů je tu minimum. Trafiky tu také nejsou obvyklé, spíše už narazíte na pouliční prodejce tisku, kteří své zboží vystaví na igelit nebo deku na ulici. Otevírací doba obchodů v Rakousku je odlišná od té naší české. Ve všedních dnech jsou obchody otevřeny do sedmi, v sobotu do pěti a v neděli a o svátcích je úplně všude zavřeno. Jedinou výjimkou jsou krámky se suvenýry, benzinové pumpy a obchůdky na letištích či nádražích.

Zde máte výčet těch nejznámějších míst na nákup ve Vídni.

Flohmarkt je, dá se říct, bleší trh. Koná se každou sobotu od rána od půl sedmé do podvečerních pěti hodin. Nakoupit tu můžete opravdu cokoliv – knihy, starožitnosti, desky.

Kohlmarkt, nejdražší ulice Vídně, je krátká ulička, kde jsou krámky s velice luxusním zbožím světových značek.

Nejdelší vídeňskou nákupní ulicí je bezesporu Mariahilferstraße, která je dlouhá 4 km. Tady jsou obchody všeho druhu.

Tržiště Naschmarkt je u centra blízko Mariahilferstraße. Jedná se o trh s potravinami, různými specialitami a květinami.

Největším vídeňským nákupním centrem je Shopping Center Süd jižně od Vídně. K dispozici budete mít více jak dvě stě různých obchodů a několik restaurací.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.