Rakousko – cyklistika

Rakousko nabízí svým návštěvníkům po celý rok mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Díky své bohaté historii poskytuje především mnoho kulturních zážitků, ale vzhledem k nádherné přírodě nezahálí ani co se sportovních aktivit týče. Ačkoli je země proslulá především lyžařskými středisky, v těchto letních měsících přímo vybízí k horské turistice a stává se rájem i pro milovníky cyklistiky.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Velkou výhodou Rakouska je, že zatímco jeho hornatý povrch je lákadlem pro aktivní sportovce, krajina kolem jezer a měst je snadno sjízdná i pro rodiny s dětmi. Zemi protíná více než 10 000 km cyklostezek s různou náročností a nabídkou doprovodného programu.) Mezi nejoblíbenější trasu patří tzv. Podunajská stezka, která je oblíbená především pro cyklisty začátečníky a ty, kdo chtějí sport skloubit s kulturním poznáním. Jedná se o nejstarší značenou stezku v celém Rakousku, která se táhne podél mocného Dunaje, je celá vyasfaltovaná a díky omezení motorového provozu také bezpečná. Trasa vede skrze Horní a Dolní Rakousko a je lemována bezpočtem zámků, hradů a klášterů. Mimo jiné prochází městy Lincem, Mathausenem nebo Greinem. Ideálním výchozím bodem Vám ale bude Pasov, tedy město blízko hranic. A pokud Vám nic nebude stát v cestě, po ujetí 325 km se ocitnete v nádherném hlavním městě, ve Vídni.

Další méně náročnou stezkou je Tauerská cyklostezka napříč Alpami. Stezka vede podél řek Saalach a Salzach pod masívy Vysokých Taur a Vápencových Alp, klikatí se mezi pastvinami a salašemi a končí v samém centru Salzburgu, kde na Vás čeká zasloužený odpočinek a vynikající jídlo v některé z místních vyhlášených restaurací. Stejně jako u Podunajské stezky navíc po celou dobu jedete po asfaltce.

O něco náročnější je pak Královská stezka v přírodním parku Lechtal Reutte, která vede přes rakousko-německé hranice skrze Alpský les. Součástí této trasy je i návštěva dvou zámků a horského jezera, které přímo vybízí k odpočinku. Přestože trasa je poměrně krátká, samozřejmostí by pro Vás měla být volba horského kola. Průjezd po této stezce je navíc zpoplatněn.

K příjemným projížďkám na horském kole vyzývá také kraj kolem Bodamského jezera, které leží mezi Rakouskem, Německem a Švýcarskem. Pokud tedy zatoužíte poznávat všechny tři tyto středoevropské země, určitě neváhejte a zvolte místo jako výchozí bod. kromě jiného můžete navštívit například Rýnské vodopády, malebná Stein am Rhein nebo některá z lázeňských městeček. Zajímavý je i květinový ostrov Mainau nebo univerzitní město Kostnice, které je pro Čechy významné především proto, že zde byl v 15. století vězněn Mistr Jan Hus.

Pro opravdové nadšence do horské cyklistiky a také pro ty, kdo se nebojí skutečné výzvy, jsou ideální cyklotrasy v okolí horského střediska Zell am See. Tyto trasy jsou určeny pro ty, kdo se nebojí dlouhých sjezdů divokou horskou krajinou a mají odvahu na několikakilometrové výšlapy. Kdo vytrvá, nebude litovat – výhled z několika více než dvoutisícových vrcholů je za dobrého počasí skutečně nádherný. Trasy jsou kombinací asfaltu, šotoliny a technických lesních pasáží. Vzhledem k náročnosti sjízdnosti těchto stezek je lepší využít z nabídek některé cestovní kanceláře z důvodu vlastní bezpečnosti. Pokud se přece jen rozhodnete cestovat na vlastní pěst, rozhodně vyražte v početnější skupině. Věřte, že podpora blízkých je při náročnějším výšlapu neocenitelná a radost z dosažení cíle o to větší, když se o ni máte s kým podělit.

Cyklostezky samozřejmě vedou napříč celou spolkovou zemí, stačí si jen vybrat kraj, který chcete poznat. Většina hotelů a horských středisek s nadšenými turisty počítá a kola i veškeré vybavení Vám poskytne přímo na místě. Stačí jen pobyt si objednat a vše podstatné předem pro jistotu domluvit. Pokud ale máte raději jistotu cestovní kanceláře, buďte si jistí, že mnoho českých cestovek nabízí zájezdy s cyklovýlety nebo různě obtížné výpravy, kam si ale většinou musíte přivézt vybavení vlastní. Výhodou těchto zájezdů je doprovodný autobus, který Vám poskytne bezpečnou dopravu v případě, že se na delší vzdálenosti necítíte nebo máte malé děti a nechcete zbytek rodiny připravit o dobrodružství.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.