Rakousko – Rakouská jezera

Pokud milujete vodní sporty, rakouská jezera jsou tím pravým místem pro surfing či potápění, jelikož mají pro tyto aktivity ideální podmínky. Ani s nástupem zimy se jejich využití nemění – v tomto ročním období lákají především bruslaře, nebo například vyznavače surfování na ledě a podobně.

Co se týče ubytování, oblast korutanských jezer vám nabídne velmi luxusní hotely, lázně či kempy. Kempy jistě potěší různě náročné turisty, protože je tu možnost buď obyčejných, tedy levnějších kempů nebo dobře zařízených a samozřejmě dražších.

Úplně největším jezerem rakouských Alp je Attersee. Nachází se v Horním Rakousku a je popisováno jako nejčistší jezero v Solné komoře, což je oblast s mnoha solnými jezery využívaných k lázeňství. Jako jediné se vyznačuje tím, že v zimě nezamrzá. Je něco málo přes 170 m hluboké a dlouhé 20 km. Některá místa Attersee jsou velice nebezpečná pro potápění.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Druhým největším alpským jezerem je Bodensee. Je mnohem hlubší než Attersee a řadí se k jezerům ledovcového původu. Tvoří hranice Německa, Švýcarska a Rakouska. Od Bodensee můžete využít lanovku, kterou se dostanete až do hor. Kolem jezera je cyklostezka, jedna z nejhezčích v Evropě, kde se můžete kochat tamní přírodou. Lodí a také vláčkem lze přejet na druhý břeh. Léto je ideální pro sportovní a relaxační vyžití. Je zde mnoho pláží, ale i bazénů. Každoroční akcí je tu Bregenzský festival, kde se přímo na jezeře odehrávají operní představení. Jezero je velmi zvláštní také tím, že se v něm nacházejí 2 ostrovy. Ostrov květů Mainau, k němuž je přístup po úzkém můstku. Pyšní se krásnou zahradou s keři, květinami a stromy prostříhanými do různých tvarů například zvířat. Zajímavostí je motýlí zahrada s několika druhy tropických motýlů. Druhým místním ostrovem je Reichenau, ostrov zeleniny. Patří ke kulturnímu dědictví UNESCO díky tamním románským klášterům.

Dalším hornorakouským jezerem je Mondsee, a taktéž patří do skupiny jezer Solné komory. Má tvar půlměsíce, proto jeho název Měsíční jezero, nad kterým je cíl horolezců, Dračí stěna. Mondsee se může chlubit velmi čistou vodou a v létě především příjemnou teplotou okolo 27°C. Žijí tu štiky, pstruzi a úhoři.

Millstättersee je jezero s pitnou vodou a minerály, a je tedy perlou Korutan. V blízkosti Millstättersee naleznete promenády a dlouhou cyklostezku. Večer se tu konají koncerty anebo v klášteře Millstatt zase různé kulturní akce jako jsou především letní Millstattské hudební týdny.

Neusiedlersee neboli Neziderské jezero je hluboké maximálně 2 m. Délka a šířka je různorodá, jelikož se v průběhu roku rozlévá nebo naopak vysychá. Vedou tu dlouhé několikakilometrové cyklistické stezky. Bohužel s koupáním to u jezera Neusiedlersee není slavné kvůli břehům zarostlým rákosím a přecházejícím v močály. Místní podnebí a typ krajiny je ideální pro několik desítek druhů ptactva. Neziderské jezero se rozléhá jak na rakouské, tak na maďarské straně. Milovníci vodních sportů si v této oblasti také přijdou na své.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.