Bulharsko – Primorsko

Česká kolonie, jak se tomuto bulharskému letovisku přezdívá, leží 20 km jižně od Sozopole. Jedná se o nejoblíbenější turistický cíl Čechů v Bulharsku. O pravdě se můžete přesvědčit tím, že tu na krajany narazíte na každém rohu, ale i většina nápisů je v češtině; dokonce je zde i české informační centrum.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Městečko je vystavěno na poloostrově a leží u něj mnoho příjemných písečných pláží, ale nejnavštěvovanější jsou dvě velké pláže, a to na severu a na jihu Primorska. Na severu je klidnější pláž, ale je tam mnoho hotelů, které jsou od pláže odděleny betonovou zdí. Část severní pláže je vyhrazena i pro nudisty. Za severní pláží se můžete podívat i do přírodní rezervace Perla.

Mnohem rušnější je ovšem jižní pláž, která se táhne až ke Kitenu, a je občas přerušena rákosím či malým útesem. Písek je zde jemnější a vstup do moře pozvolnější, takže toho využívají nejčastěji rodiny s malými dětmi. Jsou zde i různé skluzavky, tobogány a dokonce je tu i škola potápění.

Pro turisty, kteří si chtějí od parného slunce na pláži trochu odpočinout, je možné si vyjet na výlet na kole nebo na koni, například za přírodou – do krásné rezervace Ropotamo nebo k ústí Ďábelské řeky do moře, nazývané Ďábelská blata. Kousek za městem je také thrácká svatyně Beglik Tash, která je skvělým cílem pro cyklistické výlety. Na celodenní výlet se můžete vydat dokonce do Turecka. Dále je tu mnoho půjčoven, které půjčují veškeré vybavení pro různé vodní sporty.

Primorsko je rozděleno na staré a nové město. Celkově je letovisko docela příjemné, ale s občasným frmolem. Najdete tu mnoho restaurací, kde si můžete pochutnat na tradičních bulharských jídlech. Objednat si můžete dokonce z českého jídelního lístku. Navštívit můžete i bary a diskotéky, anebo si můžete poslechnout živou hudbu přímo na ulici.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.