Portugalsko – turistické cíle, slovníček

Tento přímořský jihoevropský stát na přelomu 15. a 16. století proslavili odvážní mořeplavci, kteří úspěšně na královských lodích uskutečňovali obchodní plavby do Indie. Do světových dějin se zapsal např. mořeplavec Vasco de Gama, který jako první doplul do Indie obeplutím mysu Dobré naděje. Dnes je Portugalsko a k němu náležící ostrovy vyhledávanými turistickými destinacemi převážně v letních měsících.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Turistické cíle Portugalska

Lisabon
Hlavní a zároveň největší město Portugalska se 499 000 obyvateli a cenným historickým centrem.
K významným Lisabonským památkám neodmyslitelně patří:
Belémská věž – elegantní opevněná věž, nacházející se v městské části Belém, se řadí mezi hlavní symboly Lisabonu. Věž byla postavena v 16. století v pozdně gotickém stylu.
Klášter sv. Jeronýma – tento klášter byl vystavěn králem Manuelem I. jako projev díků za úspěšnou výpravu Vasco de Gamy do Indie v roce 1511.
Výtah Santa Justa – výjimečná stavba spojující ulici Santa Justa a náměstí Carmo. Výtah je vysoký 45m a na vyhlídce v nejvyšším patře je možné si dopřát výhled na celý Lisabon.

Algarve
Algarve je proslulá portugalská destinace s malebnými plážemi a překrásnými pískovcovými útesy. Podél jižního pobřeží se nachází turisty oblíbené romantické bungalovy, luxusními hotely, vyhlášené diskotéky a restaurace s typickou portugalskou kuchyní.

Ostrov Madeira
Překrásný ostrov sopečného původu, ležící hluboko v Atlantském oceánu, politicky náleží Portugalsku. Ostrov Madeira se charakterizuje exotickou přírodou s fialovým vřesem a vavřínovými lesy. Název ostrova se spojený s dezertním vínem Madeira, proslulým netradiční výrobou (po procesu kvašení vína následuje ohřátí ve speciálních pecích) a s textilní látkou Madeira vyšívanou vzorem ve stejné barvě.

Turistický slovník
-Bom dia / Boa tarde / Boa noite – Dobrý den / Dobrý večer / Dobrou noc
-Adeus – Nashledanou
-meu nome é… – Jmenuji se…
-Obrigado – Děkuji
-Ano / ne – Sim / não
-Aonde fica… – Kde je…
-Farmacia – Lékárna
-Polícia – Policie

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.