Portugalsko – Algarve

Algarve – region, ležící na nejjižnějším cípu Portugaska o rozloze 4 995 km2. V regionu Algarve žije na 458 000 obyvatel, které živí z větší části turistický ruch. Jedná se o území s překrásnými písčitými plážemi, které se linou po celém jižním pobřeží a místy jsou doplněny pískovcovými útesy. Celoročně na území panuje teplé klima a v létě teploty neklesnou pod 30 °C. Jelikož je Algarve hojně navštěvována turisty, najdou se zde i malé pláže, které zajistí dostatek soukromí.

Faro
Přístavní město Faro je významným historickým, kulturním a turistickým centrem celého letoviska Algarve. Historický střed města lemují hradby z 9. století, v přilehlé blízkosti byla vystavěna městská katedrála a biskupský palác. Za zmínku stojí ještě kostel Nossa Senhora do Carmo, který je také nazývaný jako „Zlatý kostel“ a jenž se může pyšnit krásnými dřevěnými sochami a spoustou pozlacených dekorací. V takovém přístavním městě nesmí chybět ani tradiční námořní muzeum. Milovníci nočního života si přijdou také na své při návštěvě proslulých diskoték, které jsou známé po celém Portugalsku. K městu náleží také velmi významné mezinárodní letiště, ze kterého jsou turisté rozváženi do svých luxusních hotelů autobusy cestovních kanceláří.

Albufeira
40 kilometrů východně od Fara se nachází malebné a turisty tolik oblíbené městečko Albufeira. Během roku ve městě žije na 15 000 obyvatel, jejichž počet se během letní sezóny zněkolikanásobí. K městu náleží krásné historické uličky s obchůdky a restauracemi, vyhledávané hotely a penziony a několik překrásných pláží.

Tavira
Tavira – město ležící západně od Fara a zároveň město s 37 kostely. Nejcennější památkou je kostel Misericórdica z roku 1541 a románský most přes řeku Gilão, který dotváří romantický ráz města. V okolí města se nachází oblast s významným rozvojem rybářského průmyslu.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.