Bulharsko – Pomorie

Poloha a základní informace

Pomorie je město rozkládající se mezi Burgasem a Slunečným pobřežím. Předměstí není turisty příliš oblíbené, ale samotné centrum je pro ně velice atraktivním cílem. Město se rozkládá na půdorysu ve tvaru houby, kde dlouhou nohu tvoří staré město na poloostrově – centrum a klobouk je předměstí na pevnině.

Koupání

Poblíž centra je severní písečná pláž, která má však jednu velkou nevýhodou – bývá relativně hustě zaplněna turisty. Dalším negativem je, že zde prakticky nenaleznete sprchu se sladkou vodou.

Možnost koupání je i na jižním okraji poloostrova. Zde je podstatně méně lidí. Není tady písčitá pláž – pouze kamenitý břeh. Hlavní nevýhodou koupání „na jihu“ je relativně špinavá voda v porovnání se severní pláží. Možným vysvětlením je průmyslovost nedalekého Burgasu.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Samotné centrum

Vzhledem k tomu, že centrum Pomorie prošlo na počátku 20. století velkým požárem, nenalezneme v samotném centru mnoho budov s historickou hodnotou. Většina místních staveb tedy pochází z 20. století a nejsou ničím zvláštní. I tak je ale městečko docela hlučné a kulturně živé.

Místní doprava

V centru předměstí se rozkládá poměrně velké autobusové nádraží, které je hlavním uzlem místní městské hromadné dopravy a mimo to i místo, kde staví pobřežní i dálkové autobusy. Autobusy z Burgasu do Slunečného pobřeží jezdí v obou směrech asi po třiceti minutách. Předměstí s hlavní zastávkou autobusů je od poloostrovního centra dost daleko, takže je dobré použít místní autobus číslo 1.

Památné místo

Nejznámější památkou je v Pomorii bezesporu klášter sv. Jiří, který leží na půl cesty mezi předměstím a starým městem. Jedná se o komplex budov s volným vstupem, plný maleb s církevní tématikou. Uvnitř dvora jsou dva malé kostely s dřevěným voňavým interiérem.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.