Polsko – Krakov

Krakov, druhé nejlidnatější město Polska. Je jedním z nejdůležitějších turistických, kulturních a historických center v Evropě s cennými památkami z různých epoch. Nachází se zde více než 6 tisíc historických objektů, pocházející zejména z renesance, baroka a gotiky. Největší pamětihodnosti leží v jádru města, jež si nejlépe prohlédnete pěšky. Dominantou je nevysoký pahorek Wawel, kde se tyčí Královský hrad pocházející z 10. století., nesoucí stejné jméno Wawel.

Také gotická katedrála sv. Stanislava a Václava, jež sloužila ke korunovaci králů. V kryptě se ukrývají hrobky mnohých významných panovníků a králů. Avšak nejedná se pouze o tyto dvě stěžejní památky, ale o celý komplex hradních budov a královské zahrady, jež vám umožní překrásný pohled na řeku Vislu plynoucí okolo. Pod kopcem nalezneme i důležitou kuriozitu a zároveň poutní místo, které se podle legendy zasloužilo o vybudování města Krakova, a to Dračí jeskyně.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Historické centrum, jež bylo zapsáno už v roce 1978 na seznam chráněných památek UNESCO, skýtá i hlavní a zároveň největší náměstí Krakova Rynek Główny. V současné době jde o největší středověké náměstí v Evropě s krásnou tržnicí Sukiennice uprostřed. Můžeme si zde koupit suvenýry, ruční výrobky, nebo také jantar. Na jednom rohu nepřehlédněte menší kamenný kostelík, který je však nejstarší v Krakově. Na dalším rohu vás bezesporu upoutá jeden ze symbolů města, mariánský kostel. A na třetím rožku vám úsměv na tváři přivodí malá synagoga.

Historické domy, náměstí, kostely na každém kroku, obchody, stánky s místní specialitou, kterou překvapivě nenajdeme v restauraci, protože jde o zdejší preclíky zvané obwarzanky. Dále příjemné kavárny a čokoládovny. Právě to jsou ty pravé symboly, které z Krakova dělají místo, kam se ročně vrací miliony turistů vnímající jeho ojedinělou atmosféru.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

,.