Řecko – Poloostrov Chalkidiki

Chalkidiki – poloostrov, který doslova čiší mytologií a tajemnem. Břehy tohoto poloostrova omývají vody Egejského moře a tvarem připomíná ruku se třemi prsty. Na jednom z nich – Athosu, se nachází mnišský stát Agion Oros (v překladu Svatá hora), se svými slavnými kláštery. Podle staré řecké mytologie jde dokonce o tři hroty trojzubce, který jako nástroj své síly používal samotný bůh moří Poseidon.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Recko6Navštívit na Chalkidiki však můžete první dva „prsty“ poloostrova, Kassandru a Sithonii, neboť ten již zmiňovaný – Athos, a zároveň nejvýchodnější je posvátný a patří právě mnišskému řádu. Dostanou se ne něj jen ve výjimečných případech a to pouze muži.

I tak si ale můžete vychutnat nekonečné pláže, které se táhnou stovky kilometrů při pobřeží, včetně nádherné a typické řecké krajině, plné olivovníků. Není se proto čemu divit, že patří k častým turistickým cílům. Příroda poloostrova však není bohatá jen na pobřeží, ale i na vnitrozemí. To je přímo stvořeno k horským výletům, pěší turistice a cyklistice. Další lákadlo představuje vůně medu, neboť na tomto kousku přírody se v hojné míře daří bylinkám a koření.

Známé je především město Prosforion, to se svou kamennou zdí s balkónky je jedním ze symbolů města a dokonce i celého poloostrova. Opravdovým zážitkem při cestování jsou však právě návštěvy kostelů. Je sice pravda, že o povolení vstupu musíte žádat poměrně dost dlouho dopředu a ne vždy se vám poštěstí jej získat, ale stojí opravdu za to. Takřka celým poloostrovem se táhne nekonečné množství klášterů, které lemují horizont svými věžičkami a dominují přírodě svou architekturou.

V hlavním městě Polygyros můžete také navštívit archeologické muzeum nebo známý park Šesti pramenů. Zhruba hodina jízdy je pak na známé a atraktivní město Soluň.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.