Řecko – Ostrov Thassos

Nenápadný, nejseverněji položený, řecký ostrůvek položený v Egejském moři. Avšak skrývající mnohé krásy. Svědčí o nich i přezdívky, udělované místními lidmi a to: ,,Perla nebo také Smaragd Egejského moře“ a „Egejský ráj“. S cca 15 000 obyvately. Ostrov pokrývají převážně hory s nejvyšší horou Ipsarion. Léto je zde o málo chladnější, nežli na jiných řeckých ostrovech. Zima mírná, ale vlhká. Nechybí tu samozřejmě rostlinstvo skládající se převážně z křovin, olivovníků a borovic. Nejtradičnějšími produkty ostrova je víno a med. Další zajímavostí a krásou je malé jezero uprostřed ostrova. Nedaleko nějž můžeme vidět i vodopád.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Recko3

Hlavním městem Thassosu je Thassos nebo též Limenas. Skrývá mnohé kulturní vyžití i historické památky. A to například tržiště Agora, kamenné divadlo, Akropolis, Apollónův chrám a mnohé další.

Na Thassos můžeme cestovat z Prahy, Brna i Ostravy, avšak přímo na ostrově není žádné letiště, proto si cestu zpříjemníme trajektovou linkou, která je zajištěna z přístavu Kavala a trvá necelou hodinku. Jízdní řády a ceny nalezneme na webu.
Ideální přepravou přímo po ostrově je zapůjčení scootru. Za půl dne se dá ostrov o průměru cca 100 km projet kolem dokola. Cestou můžete narazit i na nejdelší pláž Golden beach s množstvím sportovních atrakcí a pozvolným vstupem do moře. Ale také i množství kamenolomů s mramorem, jejž se tu od nepaměti těží.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.