Řecko – Ostrov Zakynthos

Obecně o ostrově

Zakynthos je ostrov v Řecku. Patří mezi Iónské ostrovy. Z nich je třetí největší a rozkládá se na ploše 410 km2. Délka jeho pobřeží činí 123 km. Žije zde cca 38 000 obyvatel a hlavním městem je Zakynthos. Jde o jeden z nejzelenějších ostrovů Řecka. Leží ve středomořském subtropickém klimatické pásmu a jsou tu deštivé zimy a dlouhá horká léta. Zakynthos má kopcovitý povrch. Jeho nejvyšší vrchol dosahuje výšky 758 m. Celkově je tu hezká příroda a mnoho pěkných přírodních scenérií. Své kouzlo má ostrov především na jaře, kdy vše kvete.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Památky a zajímavá místa ostrova

Na ostrově najdete mnohé památky a zajímavá místa. Jmenujme si alespoň některé:

zakynthos2Agia Mavra

Agia Mavra představuje kostel, který pochází ze 14. století a patří mezi nejvýznamnější kostely na ostrově. Uvnitř skrývá zajímavé fresky a ikony. V červenci se zde pravidelně koná místní festival.

Agios Dionyssios

Tento kostel nese jméno ochránce ostrova, kterým byl svatý Dionyssios. Najdete ho v jižní části města Zakynthos. Kostel vznikl roku 1708 a v roce 1717 sem byly převezené ostatky sv. Donyssia. Kostelu dominuje zvonice, která napodobuje jeden kostel v Benátkách. Toto místo navštěvuje mnoho poutníků z celého světa.

Modrá jeskyně

Modrá jeskyně je pozoruhodnou přírodní památkou, která se nachází v oblasti Apros Vrahos. Ve skutečnosti jde o dvě jeskyně, které byly objevené roku 1897. Z jeskyně vychází úchvatná modrá zář.

Byzantské muzeum

Budete-li v hlavním městě, nenechte si ujít Byzantské muzeum. Najdete tu z tohoto období mnohé sochy. Jsou tu také díla četných hagiografiků.

Palác Bohali

Palác Bohali se nachází cca 3 km od Zakynthu. Zajímavý je na něm především erbovní štít lvů z Agios Markos. Ten je na vstupní bráně. Dnes již zbyla z paláce pouze část. Zbytek poničilo zemětřesení.

Nejvýznamnější letoviska

Kalamáki

Jde o poměrně nové letovisko, které se pyšní dlouhou a udržovanou písčitou pláží. Písek je jemný a moře je azurově modré. Letovisko je součástí města Laganas. Sem si můžete udělat pěší procházku. Najdete tu vše, co můžete čekat od moderního letoviska – kvalitní ubytování, restaurace, půjčovny dopravních prostředků a mnoho míst, kde se příjemně zabavíte. Hlavní město Zakynthos je odtud vzdálené zhruba 7 km. Bude-li vás nudit se jen poflakovat na pláži, udělejte si sem výlet. Uvidíte tu spoustu zajímavých míst. Máte-li rádi vodní sporty, vyberte si jiné letovisko. Zde není příliš možností a dokonce je tu provozování vodních sportů zakázáno.

Laganánszakynthos-town-harbour

Chcete navštívit letovisko, které je turisty oblíbené a doslova pulzuje životem? Pak se vypravte do Laganasu. Užijete si zde veškerý komfort příjemné dovolené. Jsou tu mnohé možnosti ubytování, restaurací, taveren, kaváren, klubů, obchůdku…A žije to tu ve dne i v noci, takže máte-li rádi noční život, nemusíte se bát, že byste se tu nudili. Bude se vám líbit i zdejší pláž, která je písčitá a dlouhá 10 km. Rodiny s malými dětmi a neplavci ocení pozvolný sestup do moře. Užijete si tu i vodních sportů. A co takhle si udělat půldenní nebo celodenní výlet lodí? Navštívit můžete např. Modrou jeskyni, ostrov Marathonissi či další zajímavá místa. Letovisko je známe také svými mořskými želvami, které se tu líhnou na pláži a směřují do moře. Na pláži uvidíte značky, které vás upozorní na želví hnízda. Kvůli těmto hnízdům jsou v době líhnutí zakázané noční procházky a zapichování slunečníků. Jsou tu vcelku dobré autobusové spoje, takže budete-li si chtít udělat výlet do okolí, není problém. Můžete si ale také pronajmout auto a více poznat ostrov.

Tsilivi

Tsilivi najdete na východní straně ostrova. Nachází se sedm kilometrů od hlavního města. I zde si užijete nádhernou dovolenou plnou zábavy a odpočinku. Určitě si oblíbíte rozlehlou pláž nesoucí stejné jméno jako letovisko. Přes den se můžete koupat v moři a užívat si slunění a vodních radovánek. Večer si dopřejte příjemné procházky na pláži, která je lemovaná četnými bary, tavernami a dalšími krámky a stánky. Ochutnejte také jídlo ve zdejších restauracích. Vaří tu výtečně. Dát si tu můžete tradiční řecké jídlo, ale i fastfoodové občerstvení. Pokud budete chtít změnit místo a podívat se nějak jinam, zamiřte do Laganas či Alykes. Autobusové spojení je tu dobré. Chcete víc zážitků? Půjčete si kolo a projeďte si okolí. Projížďku dokonce můžete také absolvovat na vypůjčeném koni.

zakynthosArgassi

Letovisko Argassi je velmi oblíbeným místem, kam směřují turisté, vypraví-li se na ostrov Zakynthos. Najdete ho na jihovýchodní části ostrova nedaleko hlavního města. A co vás tu uchvátí? Určitě zdejší příroda, která je opravdu nádherná. Chcete-li si jí více vychutnat, vypravte se na horu Skopos, která má 700 metrů. Samozřejmě je tu také nádherná dlouhá pláž, na které můžete příjemně lenošit nebo provozovat různé vodní sporty, např. paragliding, vodní lyžování atd. V okolí této rozsáhlé pláže najdete i některé menší, které vám nabídnou více soukromí. Máte rádi památky? Vydejte se za nimi. V okolí jsou kostely, kláštery, zajímavý je i římský kamenný most. Samozřejmostí jsou i četné bary, kluby, diskotéky, restaurace a další podniky, ve kterých se příjemně pobavíte.

Amoudi

Turistické středisko Amoudi se nachází na severovýchodě ostrova. Jde o malou vesničku, která není tak rušná jako ostatní letoviska. Možná ale zrovna vy toužíte po trochu klidu, přírody a pohodových procházek. Místo je také ideální na dovolenou s dětmi. Nejsou tu totiž žádné diskotéky a noční klid tak nic neruší. Rodiny s dětmi ocení pozvolný sestup do moře, které tu je nádherně čisté. Proto si sem nezapomeňte vzít šnorchl.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Limni Keriwindmill

Středisko Limni Keri najdete na jihozápadní straně ostrova. Leží v Národním parku Zakynthos, a tak láká především ty, co milují přírodu. A že zdejší scenérie jsou skutečně úžasné. Čeká tady na vás hornatá krajina, strmé útesy, olivové háje…Zkrátka je to takový malý ráj na zemi. I centrum střediska má malebný tón. Budete se tu procházek křivolakými uličkami, které dýchají atmosférou dřívější doby. Neznamená to však, že by letovisko nebylo připravené na turisty. Najdete tu řadu obchodů, restaurací s tradiční řeckou ale i mezinárodní kuchyní, bary, taverny atd. Pláže jsou tu oblázkové a čisté moře umožňuje potápění. Nikdy jste se nepotápěli? Využijte zdejší potápěčskou školu a poznejte podmořskou hladinu. Vyjet si také můžete na blízký ostrov Marathonisi.

Vassiliki

Středisko Vassiliki na vás čeká v jihovýchodním cípu Zakynthosu. Nachází se 10 kilometrů od hlavního města. Užijete si tu především pohodu a klid. Budete se procházet olivovými háji, ale i jehličnatými lesy a vaše starosti odplují po moři. Pokud jste spíše noční živel, zamiřte do jiného letoviska. Tady to v noci příliš nežije. Proto také Vassiliki vyhledávají především rodiny s dětmi. Je tu mnoho možností ubytován a také samozřejmě obchůdků, taveren a restaurací. Nenechte si ujít především rybí speciality, které jsou zde výborné. Pokud jste příznivcem vodních sportů, věřte, že si toto místo zamilujete. Příležitostí je tu více než dost. A jaké jsou tu pláže? Jedním slovem nádherné, nejkrásnější na ostrově. Jsou jimi Porto Zoro, Gerakas, Banana Beach…Budete-li chtít poznat hlavní město, není problém. Jezdí tu pravidelné autobusové linky. Můžete si také zapůjčit auto či motorku.

Užijte si svou nádhernou dovolenou na ostrově Zakynthos.   

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.