Řecko – Ostrov Santorini

Bělostné zdiva domků se snoubí s tyrkysově modrou barvou v podobě okenic a střech. To jsou hlavní poznávací symboly pohádkového ostrova Santorini, projděte se po pláží s unikátním černým pískem a zchlaďte se v blankytně průzračných vodách Egejského moře.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Recko4Starořecky se Santorini řekne Théra, ještě v pradávnějším názvu „Kallisti – což prý znamená „nejkrásnější“. I kdyby to ovšem nebyla pravda, kráse ostrova by to neubíralo. Ostrov Santorini je totiž jeden z nejvyhledávanějších cílů líbánek a svatebních cest. Není se čemu divit, nádherné azurové moře a romantické západy slunce by okouzlily i toho nejpesimističtějšího návštěvníka řecké krajiny. Už od středověku sem hojně jezdila aristokracie a obrázky či pohlednice z ostrova se prodávají po celém Řecku.

Ačkoliv se o Santorini hovoří jako o ostrovu, není to pravda. Nynější souostroví je zbytkem kdysi velkého sopečného ostrova, kterým ve starověku otřásl mohutný výbuch. Z původního ostrova tak zůstaly jen obvodové části, které lemuje asi půl kilometrová laguna.

Pobřeží ostrova je sedmdesát kilometrů dlouhé a jeho východní část je doslova obestavěna malými a luxusními hotely, které už tak romantickou atmosféru ještě umocňují. Také proto cestovky nabízející dovolenou na Santorini používají neustále slogan „romantika od rána do noci“. Nutné je ovšem dodat, že za pořádnou dávku romantiky také pořádně zaplatíte. Dovolená zde vyjde v hlavní turistické sezóně i na sto tisíc korun.

Toto místo je také velmi oblíbeným místem výletů z Řecka nebo Kréty, ovšem také jeden z nejdražších. Na druhou stranu se nemusíte bát, že byste peníze utratili zbytečně, výlet nebo dovolená za to opravdu stojí. Ranní příjezd do městečka Oia, které je naprosto typické krásnými modrými střechami a okenicemi nejen domů, ale i kostela je obvykle zakončeno odjezdem při nádherném západu slunce, který je hodnocen jako jeden z nejkrásnějších na celé planetě. Alternativou ovšem může být i doslovné noční řádění v největším městě souostroví – Thiře, srdcem zábavy široko daleko, kde se co do hlučnosti předhánějí desítky podniků.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.