Řecko – Ostrov Rhodos

Rhodos, „ostrov věčného slunce“ nebo „ibiškový ostrov“, je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a také největším ostrovem v souostroví Dodekanes. Je to ostrov s nejmírnějším klimatem a je omýván Egejským a Středozemním mořem.

Ostrov má mnoho tváří a každý z vás zde jistě nalezne to, co hledá. Ať už jsou to romantická a sluncem prozářená zákoutí, průzračné moře s překrásnými plážemi nebo hornatý povrch pro milovníky turistiky.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Stejnojmenné hlavní město na vás bude dýchat svojí řeckou kulturou a tradicemi. Můžete zde najít středověké hradby se 4 kilometry dlouhými branami, impozantní palác Velmistrů a mnoho dalších historických památek. Malebné uličky staré části města vás budou neustále lákat do svých obchůdků a k posezení v tavernách, zatímco vás bude hýčkat vůně pomerančovníků, olivovníků, levandule a myrty.

Za návštěvu rozhodně stojí letovisko Kalithea, známé jako lázeňské městečko. I když leží mimo velká turistická centra, nabízí mnoho výtečných restaurací, barů a taveren. Navíc leží v blízkosti menších písčitých pláží s pozvolným sestupem do moře, což je vhodné ke šnorchlování.

Recko2Pokud se chcete bavit, zajeďte do „rhodského Las Vegas“, neboli letoviska Faliraki. Jedná se o nejživější letovisko na ostrově a nabídne vám tanec a zábavu až do rána. Nebojte se navštívit některé z mnoha restaurací, barů, taveren a diskoték, které toto letovisko plné nočního života nabízí. Pokud zatoužíte po klidu, najdete ho na okraji letoviska, které je ideální pro dovolenou s dětmi, nebo romantické noční procházky po pláži.

I ostatní letoviska vám dají ochutnat ze svého tajemství – zajeďte si do Kolymbii za vodními sporty, navštivte tradiční řecké vesničky Kalathos nebo Lindos, prožijte romantiku v městečku Stegna nebo si zaplavejte v křišťálové vodě u Letoviska Lachania.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.