Řecko – Ostrov Kos

Kos je po Rhodu a Karpatu třetím největším ostrovem v souostroví Dodekanos. Ostrov je rodištěm otce moderní medicíny – Hippokrata, a tak není divu, že se ostrovu přezdívá Hippokratův ostrov. Tento zelený ostrov leží v Egejském moři v těsné blízkosti Malé Asie. Kos si i dodnes udržuje původní přirozený ráz, nepoznamenaný masovou turistikou.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tento ostrov vás okouzlí například svými nádhernými plážemi při otevřeném moři, ale i v malebných zátokách, svými olivovými háji a vinicemi, rozmanitou přírodou i zapomenutými vesničkami při pohoří Dikaios. Díky nízkému převýšení při pobřeží si můžete dovolenou užívat i na kole, které je mimochodem tamějším nejoblíbenějším dopravním prostředkem.Recko4

Ostrov je prodchnut tradiční řeckou kulturou, na kterou narazíte na každém kroku. Stejně tak na každém rohu narazíte na prodejce tymiánového medu, který je na Kosu využíván například i k přípravě lahodných dezertů. Gurmáni si na ostrově rozhodně najdou své, kromě velmi kvalitního olivového oleje si mohou nakoupit i různé bylinky a koření. A pokud vám vyhládne, buďte si jistí, že na ostrově nenajdete restauraci, v níž by nevařili dobře.

Kos má stejnojmenné hlavní město, které leží na dosah ruky od Turecka. Naleznete zde množství zahrad, jsou zde i krásné písčité pláže, ale samozřejmě i restaurace, obchody, taverny a diskotéky. Ve městě i v jeho těsné blízkosti najdete hned několik pamětihodností, například středověkou rytířskou pevnost, slavný platan, pod kterým údajně učil Hippokrates své žáky, archeologické muzeum s bezpočtem zajímavých exponátů a mnoho dalších.

Můžete navštívit i další letoviska, která vám mohou nabídnout například úžasné cyklostezky (Lambi), tanec až do rána (Psalidi), množství vodních sportů (Togaki) nebo skvělou rybí kuchyni (Mistichari).

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.