Řecko – Ostrov Korfu

Legendy, historické skvosty, čisté moře a dech beroucí příroda, vítejte na ostrově Korfu.

Blankytně modré moře, Řecko. Přesně tato slova se vám asi vybaví při vyRecko1slovení jednoho z mnoha ostrovů Řecka – Korfu.
Tento neobyčejně krásný ostrov, při pobřeží omýván Jónským mořem, si oblíbil už třeba německý císař Vilém II. a dokonce i snad nejznámější rakouská císařovna Alžběta, známá spíše pod jménem Sissi, ta na ostrově zanechala svou významnou stopu v podobě paláce Achilleion, který byste při své návštěvě určitě neměli nechat stranou. Pokud jste příznivci Geralda Durella, autora slavných knih plných humoru, pak se právě zde můžete podívat do míst, kde prožil své dětství.

Důvody, proč si tento nevelký ostrov oblíbila i aristokracie je více než zřejmý, příroda ho totiž obdařila krásnými zátokami, úchvatnými  plážemi a mnoha dalšími přírodními zázraky, nad kterým člověku zůstává rozum stát. Ostrov Korfu však skýtá i mnoho potěšení pro milovníky historie a památek. Hlavní město ostrova – Kerkyra ve svých útrobách skrývá hned dvě pevnosti. Starou pevnost navíc obklopuje i tajůplné Staré město v benátském stylu s typickými křivolakými uličkami, v nichž se můžete leckdy ztratit. Za shlédnutí také určitě stojí minimálně čtvrť Cambiello, která je z celého Starého města považována za nejkrásnější. Navštívit také můžete klášter Vlacherna nebo rezidenci bývalého britského guvernéra.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Mimo hlavní město, však také můžete vyrazit do dalších měst, jako jsou Kassiopi nebo Paleokastritsa. U nich navíc leží i největší hora Korfu – Pantokrator. Po nenáročném výšlapu uvidíte celý ostrov Korfu jako na dlani i s modrozeleným Jónským mořem.  Příroda je zde vůbec bohatá a samotnému ostrovu se také někdy říká „Smaragdový“ – to díky tomu, že je díky bohaté přírodě tak zelený.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.