Bulharsko – Obzor

Na dovolenou do překrásného Obzoru v Bulharsku?

Vyrazit na čisté pláže, kde byste se mohli v klidu opalovat, zajít si na nějaké dobré jídlo do místních restaurací a především si užít i místní památky, zajímavosti a prostředí? Pokud máte všechny tyto priority v jednom seznamu, tak vás jistě potěší letovisko Obzor v překrásném Bulharsku!

V zátoce Černého moře se nachází letovisko Obzor, které je orámováno Starou Planinou a leží přibližně 60 kilometrů od Varny a 74 kilometrů od Burgasu. V tomto nevelkém prostoru si mohou návštěvníci vychutnat překrásné písečné pláže, které jsou nejen dostatečně široké na opalování a vodní radovánky, ale také přístupné s okolní přírodou pro příjemné procházky.

Umístění celého letoviska se odráží ve starověkém názvu Heliopolis, což v překladu znamená Slunečné město. Nejprve to byla řecká námořní základna a později se stala důležitou římskou pevností. Také zde byla ve středověku údajně nedobytná pevnost Kozyak, která měla chránit přístav s ekonomickým významem pro celé Bulharsko ve 13 až 14. stol. Dnes se můžete delší procházkou dostat k rozvalinám, jež leží přibližně 3 kilometry od současného Obzoru. Ti pilnější by mohli najít i pozůstatky římského opevnění či zříceniny Jupiterova chrámu.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Pokud se vydáte do letoviska Obzor, nezapomeňte se také podívat do nedalekého městečka Bjala, kde najdete také řeckou kulturu nebo potom na jih, kde leží mys Emine s malebnou vesničkou Emonou.

Ubytování je zde velice výhodné a ceny nejsou předražené. Můžete si například vybrat z hotelů: Jovka, Tropikana či stejnojmenného Obzor. Pokud se skutečně rozhodnete vyrazit si na dovolenou do Bulharska, musíte v letní sezóně dát přednost zdejšímu jídlu, ovoci a jejich příjemné pohostinnosti, protože ta rozhodně stojí za to!

Dejte přednost bulharské kráse, Černému moři a kouzlu, které je všudypřítomné!

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.